Per Velykas popiežius ragino siekti taikos, suteikė palaiminimą „Miestui ir pasauliui“


Popiežius Pranciškus. EPA-ELTA nuotr.

Roma, balandžio 9 d. (dpa-ELTA). Velykų šventei pasiekus kulminaciją popiežius Pranciškus per iškilmes Šv. Petro aikštėje paragino skubiai siekti taikos ir paskelbė tradicinį palaiminimą „Urbi et Orbi“ (lot. miestui ir pasauliui).
 
„Skubėkime eiti taikos ir brolybės keliais“, – sekmadienį aikštėje priešais Šv. Petro baziliką maždaug 100 tūkst. tikinčiųjų sakė Katalikų bažnyčios vadovas.
 
Karai ir kančios pasaulyje žymėjo visas Velykų šventes Vatikane. Pontifikas paragino „įveikti konfliktus ir susiskaldymą bei atverti savo širdis tiems, kuriems labiausiai to reikia“.
 
Per svarbiausią Katalikų bažnyčios šventę 86 metų Pranciškus ragino kurti pasitikėjimą „tarp asmenų, tautų ir valstybių“. Velykų žinia, kad Jėzus Kristus, numiręs ant kryžiaus, prisikėlė, turėtų nušviesti tamsą, dažnai gaubiančią pasaulį, sakė pontifikas.
 
Akivaizdžiai susijaudinęs pontifikas priminė Šv. Petro aikštėje susirinkusiems tikintiesiems ypač apie karą Ukrainoje: „Padėkite mylimai ukrainiečių tautai kelyje į taiką ir nukrepkite Velykų šviesą į Rusijos žmones. Paguoskite sužeistuosius ir tuos, kurie per karą neteko artimųjų, tegul belaisviai saugiai grįžta į savo šeimas“, – kalbėjo Pranciškus.
 
Jis paragino tarptautinę bendruomenę stengtis užbaigti šį karą ir visus konfliktus, „krauju nudažiusius pasaulį“.
 
Popiežius taip pat meldėsi už karo draskomus ir krizių apimtus regionus, tokius kaip Libanas, Haitis ir Pietų Sudanas.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2023.04.10; 06:21
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *