Popiežius Pranciškus paskelbė palaimintuoju buvusį pontifiką Joną Paulių I


Popiežius Pranciškus paskelbė palaimintuoju buvusį pontifiką Joną Paulių I. EPA-ELTA nuotr.

Vatikanas, rugsėjo 4 d. (AFP-ELTA). Per mišias šv. Petro aikštėje popiežius Pranciškus paskelbė palaimintuoju buvusį pontifiką Joną Paulių I. Italui, kuris 1978 metais mirė praėjus tik 33 dienoms po savo išrinkimo Katalikų bažnyčios vadovu, „su šypsena“ pavyko „perteikti Viepšaties gerumą“, tūkstančiams tikinčiųjų sakė Pranciškus. Mišiose dalyvavo ir Italijos prezidentas Sergio Mattarella.
 
Iš Šiaurės Italijos kilęs Jonas Paulius I, kurio tikrasis vardas yra Albino Luciani, popiežiumi buvo išrinktas 1978 metų rugpjūčio 26-ąją – tada jam buvo 65-eri. Dėl savo mielumo jis įėjo į istoriją kaip „besišypsantis popiežius“. Praėjus tik 33 dienoms po išrinkimo Jonas Paulius I mirė nuo širdies infarkto. Jis buvo trumpiausiai pareigas ėjęs popiežius šiuolaikinės Bažnyčios istorijoje.
 
Praėjusį spalį Vatikanas pripažino Jonui Pauliui I priskiriamą stebuklą – staigų sunkiai sergančio vaiko išgijimą Argentinoje po to, kai vienas kunigas meldėsi mirusiam popiežiui. Stebuklo pripažinimas yra sąlyga beatifikacijai.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.09.05; 07:37
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *