Nedidelis lėktuvas, nukrypęs nuo kurso, sudužo Baltijos jūroje


Baltijos jūra. Slaptai.lt nuotr.

Kelnas, rugsėjo 5 d. (dpa-ELTA). Iš Ispanijos į Vokietijos miestą Kelną skridęs privatus lėktuvas nukrypo nuo kurso ir atsidūrė toli virš Baltijos jūros, o galiausiai nukrito į vandenį prie Latvijos krantų.
 
Vokietijos karinės oro pajėgos („Luftwafe“) sekmadienio vakarą tviteryje patvirtino, kad lėktuvas sudužo.
 
Prieš katastrofą buvo prarastas bet koks ryšys su orlaiviu. Vokietijos laikraščio „Bild“ duomenimis, lėktuvu skrido pilotas, vyras, moteris ir jos dukra, tačiau duomenų šaltinis nenurodomas.
 
Ispanijos laikraštis „El Pais“, remdamasis su įvykiu susijusiais ispanų šaltiniais, pranešė, kad lėktuvas greičiausiai priklausė vokiečių šeimai. Austrijos naujienų agentūra APA pranešė, kad lėktuvas buvo registruotas Austrijoje Vokietijos bendrovės vardu.
 
Švedijos jūrų gelbėjimo agentūros atstovas Johanas Ahlinas sakė, kad pakrančių apsauga aptiko naftos pėdsakų vandenyje ir mažesnių nuolaužų, pranešė Švedijos transliuotojas STV. J. Ahlinas sakė, kad rasti gyvus lėktuvo keleivius vilties mažai.
 
Pasak „Bild“, lėktuvui pakilus iš Chereso Ispanijos pietuose, buvo pranešta apie slėgio problemas kabinoje, o ryšys su žeme nutrūko netrukus po to, kai jis paliko Pirėnų pusiasalį.
 
Dėl neįprasto skrydžio elgesio į Vokietijos oro erdvę buvo pakelta perspėjimo eskadrilė, kurią sudarė du „Eurofighter“ naikintuvai, sekmadienio vakarą agentūrai dpa sakė „Luftwaffe“ atstovas spaudai. Pirminiais duomenimis, pilotas galėjo prarasti sąmonę.
 
Lėktuvas „Cessna 551“ turėjo leistis Kelno oro uoste, tačiau nuskrido už Vokietijos Riugeno salos, į Švedijos oro erdvę, paskui į pietus nuo Gotlando salos ir toliau Rygos įlankos link, kol nukrito į jūrą.
 
Vyksta gelbėjimo operacija, Latvijos naujienų agentūrai „Leta“ sakė valdžios institucijų atstovas. Paieškoje taip pat dalyvauja sraigtasparniai iš Lietuvos ir Švedijos. Kol kas neaišku, kurios šalies teritorijoje įvyko avarija.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.09.05; 07:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *