Pernai Baltarusijoje buvo paskelbti penki mirties nuosprendžiai


Pernai Baltarusijos teismai paskelbė mirties nuosprendžius penkiems žmonėms. Tai pranešė šalies Aukščiausiojo teismo pirmininkas Valentinas Sukala.

„Praėjusiais metais toks sprendimas buvo priimtas penkių asmenų atžvilgiu. Omenyje turimi serijiniai žiaurūs nužudymai, daugybė nukentėjusiųjų“, – sakė jis penktadienį paskelbtame interviu leidiniui „SB. Belarus segodnia“.

Anot V. Sukalos, kol ši išskirtinė bausmė tebėra nacionaliniuose įstatymuose, teismai privalo ją taikyti. „Įstatymas griežtas, bet tai – įstatymas. Jo reikia laikytis“, – pabrėžė Aukščiausiojo teismo pirmininkas. „Patys teisėjai nesiekia taikyti šios priemonės, bet būna nusikaltimų, kurie tiek peržengia moralės, žmoniškumo ir sveiko proto ribas, kad tiesiog neįmanoma skirti kitos bausmės“, – pareiškė V. Sukala.

Anot jo, Aukščiausiasis teismas siūlo teisėjams nedalyvauti diskusijose šia tema. „Jeigu teisėjas pradės abejoti, ar jis turi laikytis įstatymo, tai iš to nieko gera nebus“, – mano Baltarusijos Aukščiausiojo teismo pirmininkas.

Baltarusija yra vienintelė Europos šalis, kur taikoma mirties bausmė. Tarptautinės organizacijos ne kartą ragino Baltarusijos valdžią panaikinti mirties bausmę arba įvesti jos taikymo moratoriumą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.02.10; 00:01

print