Piktnaudžiavimo savivaldos lėšomis atvejams tirti buria darbo grupę


Padidinimo stiklas. Slaptai.lt foto

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas nusprendė kurti darbo grupę, kuri nagrinėtų galimus konservatorių atstovų savivaldybių tarybose piktnaudžiavimo jiems priklausančiomis išmokomis atvejus.
 
Tą po antradienį vakare vykusio posėdžio sakė komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas.
 
„Priėmėme sprendimą iš trijų Priežiūros komiteto narių įkurti darbo grupę, kuriai vadovaus Aistė Gedvilienė, o nariais bus Arvydas Pocius ir Alfonsas Andriuškevičius. Jie nagrinės tuos konkrečius atvejus konkrečiose savivaldybėse, susijusius su mūsų partijos nariais“, – Eltą informavo V. Benkunskas.
 
Pasak jo, partija turi žinių apie keletą tokių TS-LKD politikų, apie kurių piktnaudžiavimą savivaldos lėšomis buvo pranešta žiniasklaidoje – Kauno miesto, Mažeikių, Druskininkų savivaldybėse.
 
„Bet kiekvieną dieną gali pasipilti naujų. Tad šita darbo grupė operatyviai tuos visus atvejus išnagrinės ir pateiks savo išvadas“, – kalbėjo V. Benkuskas.
 
„Sąrašas gali pildytis, priklausomai nuo to, kas bus publikuojama tyrimuose“, – pažymėjo jis.
 
Kartu V. Benkunskas pabrėžė, kad TS-LKD nagrinėdama galimus piktnaudžiavimo atvejus „kels ir išlaikys aukštus atsakomybės standartus“, o esant pagrindui, „tikrai bus taikomos griežčiausios partinės atsakomybės priemonės“.
 
Anot jo, partija taip pat ragina stabdyti narystę partijoje tuos savivaldos politikus, kurie negalės pagrįsti savo išlaidų.
 
„Siunčiame žinią, kad visi partijos nariai, kurie buvo ar yra tarybų nariai, jie gali sulaukti klausimų, į kuriuos atsakymų neturės, ar jie gali būti nelogiški, nieko nelaukiant siūlome susispenduoti savo narystę partijoje“, – dėstė konservatorius.
 
Konservatoriaus teigimu, trijų asmenų darbo grupė kuriama tam, kad galėtų susirinkti greitai bei konkretiems neskaidraus lėšų atvejams nagrinėti nereiktų sušaukti viso 9 narių Priežiūros komiteto.
 
ELTA primena, kad visuomenininko Andriaus Tapino savivaldos tarybų narių lėšų įsisavinimo tyrimas sukėlė politinę krizę – konservatorių partijos prezidiumas penktadienį nusprendė siūlyti Seimui surengti pirmalaikius rinkimus. Tokį žingsnį TS-LKD žengė viešojoje erdvėje kilus abejonėms, ar ministrai Jurgita Šiugždinienė, Gintarė Skaistė bei Simonas Kairys skaidriai naudojosi kanceliarinėmis lėšomis.
 
Partija taip pat nutarė, kad jeigu parlamentas apsispręstų kitaip, būtų svarstoma dėl Vyriausybės atsistatydinimo.
 
TS-LKD priklausanti J. Šiugždinienė iš švietimo, mokslo ir sporto ministrės pareigų jau pasitraukė – antradienį dekretą dėl jos atsistatydinimo pasirašė prezidentas. Tuo tarpu taip pat konservatorių deleguota finansų ministrė G. Skaistė pirmadienį paskelbė, jog Kauno miesto savivaldybei perves beveik 14 tūkst. eurų – būnant miesto tarybos nare patirtų sumą, kurių politikė negali pagrįsti.
 
Savo ruožtu kitas TS-LKD atstovas Kauno miesto taryboje, Paulius Lukševičius, antradienį pranešė į savivaldybės biudžetą grąžinęs 21 tūkst. eurų.
 
A. Tapinui tęsiant tyrimą, Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo ikiteisminius tyrimus Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių bei Šaulių savivaldybėse, tyrimus dėl galimai pažeisto viešojo intereso Pagėgiuose ir Šilutėje pradėjo ir Generalinė prokuratūra.
 
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo tyrimą dėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.
 
Lukas Juozapaitis (ELTA)
 
2023.05.24; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *