Piratai prie Vakarų Afrikos krantų pagrobė Danijos tanklaivį


Piratų laivas. EPA – ELTA nuotr.

Kopenhaga, kovo 28 d. (ELTA). Piratai prie vakarinių Afrikos krantų pagrobė Danijos laivybos bendrovei priklausantį laivą, plaukiojantį su Liberijos vėliava. Visi ryšio kanalai su Gvinėjos įlankoje esančiu laivu, gabenančiu naftą ir chemikalus, nutrūko, antradienį sakė „Monjasa“ bendrovės atstovas, kurį cituoja agentūra „Reuters“
 
16 įgulos narių pasitraukė į saugią patalpą laive. Laivas „Monjasa Reformer“ buvo užpultas ir pagrobtas jau šeštadienį maždaug už 140 mylių į vakarus nuo Kongo Respublikai priklausančio Puent Nuaro uostamiesčio. Jį valdo Dubajuje įsikūrusi įmonė „Montec Ship Management“, priklausanti bendrovei „Monjasa“. Bendradarbiaujama su kompetentingomis institucijomis ir karinėmis jūrų pajėgomis, kad laivas būtų paleistas.
 
Piratavimo Afrikoje epicentras pastaraisiais metais persikėlė iš rytinės į vakarinę pakrantę, karščiausiu tašku tapo Gvinėjos įlanka. Tačiau ir ten piratų išpuolių skaičius, JT duomenimis, nuo 2021 m. sumažėjo, nes regiono institucijos, pasitelkdamos ir kitų valstybių karinio laivyno laivus, sustiprino saugumo priemones.
 
Danija, turinti didelę laivybos pramonę, 2021 metais į Gvinėjos įlanką nusiuntė karinio laivyno fregatą jūrų keliams apsaugoti. Tačiau kilus karui Ukrainoje, pernai ji buvo atitraukta.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.03.29; 09:33
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *