Arabijos jūroje piratai užpuolė tanklaivį


Piratų laivas. EPA – ELTA nuotr.

Per Japonijos tanklaivio „Mercer Street“ užpuolimą Arabijos jūroje naktį į penktadienį žuvo du įgulos nariai. Kaip pranešė kompanija – laivo operatorė „Zodiac Maritime“, incidento aukomis tapo Didžiosios Britanijos ir Rumunijos piliečiai.
 
„Su giliu liūdesiu pranešame, kad, kiek mums žinoma, incidentas tanklaivyje „Mercer Street“ 2021 metų liepos 29 d. pareikalavo dviejų įgulos narių – Rumunijos piliečio ir Jungtinės Karalystės piliečio – gyvybės. Mes neturime informacijos, kad dar kas nors nukentėjo“, – sakoma bendrovės pranešime.
 
Su piratavimu greičiausiai susijusio incidento detalės nepateikiamos. Kompanijos atstovai paaiškino, kad įvykio aplinkybės tiriamos.
 
Didžiosios Britanijos kompanijos „Dryad Global“, kuri specializuojasi saugumo jūroje klausimais, portalas pranešė, kad tanklaivio įgulą sudaro 27 žmonės, tarp kurių – Rusijos, Ukrainos, Sakartvelo, Kinijos ir kitų šalių piliečiai.
 
Jungtinės Karalystės Jūrų prekybos organizacijos (UKMTO) duomenimis, laivas buvo užpultas ketvirtadienį apie 23 val. 40 min. pasauliniu koordinuotu laiku (penktadienį 2 val. 40 min. Lietuvos laiku). Jis buvo Arabijos jūroje už maždaug 280 kilometrų nuo Omano krantų.
 
Kaip patikslina „Zodiac Maritime“, priklausanti Izraelio verslininkui Eyalui Oferui, tanklaivis be krovinio plaukė iš Dar es Salamo (Tanzanija) į El Fudžairą (JAE). „Mercer Street“ priklauso Japonijos bendrovei ir plaukioja su Liberijos vėliava.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.31; 09:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *