Pirmą kartą studentų išrinkti geriausi LEU dėstytojai


Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai išrinko geriausius Universiteto dėstytojus. LEU studentų atstovybės (SA) prezidentė Karolina Bakanauskaitė sako, kad studentai nusprendė įvertinti dėstytojus netikėtai.

„Atsiskaitymų gausa ir besibaigiantys mokslo metai privertė susimąstyti, kiek šalia mūsų yra nuostabių dėstytojų, be kurių nepavyktų įsivaizduoti sėkmingų studijų. Yra renkami moksliškiausi, daugiausiai pasiekę dėstytojai, todėl sugalvojome juos įvertinti ir iš studentiškos pusės. Kartais nepelnytai puikūs dėstytojai užmirštami ir neįvertinami“, – apie studentų surengtus geriausių dėstytojų rinkimus pasakoja K. Bakanauskaitė.

LEU SA prezidentės nuomone, tokie rinkimai padeda puoselėti geresnius ir draugiškesnius dėstytojų ir studentų tarpusavio santykius. „Dažnai tenka girdėti, kad mūsų Universiteto dėstytojai išsiskiria draugiškumu, supratingumu, nuoširdumu. Geras dėstytojas privalo ne tik turėti puikių akademinių žinių, bet ir sugebėti jas perduoti studentams. Tačiau kartais tokie dėstytojai lieka neįvertinti. Jie žinomi tik savo fakultete. Norėjome, kad studentai išsakytų savo nuomonę ir išrinktų geriausius dėstytojus, kuriuos galėtume pristatyti visam Universitetui. Tikimės, kad tai paskatins pasitempti ir pačius dėstytojus“, – sako K. Bakanauskaitė.

LEU panašūs rinkimai buvo organizuoti tik fakultetuose, tačiau viso Universiteto lygmeniu – pirmąkart.

Studentai patys siūlė nominantus, o daugiausiai studentų balsų sulaukę kandidatai (iš kiekvieno fakulteto po vieną) išrinkti nugalėtojais.

Ugdymo mokslų fakulteto geriausia dėstytoja buvo išrinkta Aušra Daugirdienė.

Filologijos fakultete – Linas Selmistraitis. Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto studentai geriausiu dėstytoju pripažino Arūną Diškų.

Istorijos fakultete nepralenkiamas buvo Deimantas Karvelis, Lituanistikos fakultete – Vidas Kavaliauskas, Sporto ir sveikatos fakultete – Rūtenis Paulauskas, o Socialinės edukacijos fakultete – Sigita Burvytė.

„Organizuodami rinkimus tikrai nesitikėjome tokio didelio studentų aktyvumo, sulaukėme apie 1000 atsakymų. Rinkimams organizuoti pasirinkome praktišką ir žaliajam Universitetui tinkantį apklausos variantą – elektroninę erdvę, todėl aktyvumą vertiname tik teigiamai. Kitąmet šią idėją norėtume išplėtoti labiau. Galvojame apie keletą kategorijų ir iškilmingesnį apdovanojimų įteikimą. Šiais metais tai buvo netikėta iniciatyva, kuri gali tapti ir puikia tradicija“,– sako LEU SA prezidentė K. Bakanauskaitė.

Studentų išrinktus geriausius dėstytojus planuojama pagerbti artimiausiame Lietuvos edukologijos universiteto senato posėdyje, kuris vyks 2015 m. gegužės 6 dieną.

Nuotraukose: LEU dėstytojai Sigita Burvytė, Arūnas Arūnas Diškus, Deimantas Karvelis ir Rūtenis Paulauskas.

2015.04.30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *