Vaikai iš Ukrainos LEU domėjosi, kiek universitetų reikia baigti, kad taptum rektoriumi


Sausio mėnesį į palaikymo stovyklą Vilniuje atvyko 17 vaikų (10–15 m.) iš įvairių Ukrainos sričių, nukentėjusių nuo agresijos, vykdytos prieš Ukrainą. Šių vaikų tėvai kariauja, yra žuvę arba dingę be žinios. Penktadienį (sausio 16 d.) vaikai apsilankė ir Lietuvos edukologijos universitete (LEU).

Vizito LEU metu vaikai aplankė biblioteką ir jos skaityklas, fondus ir susipažino su bibliotekoje teikiamomis paslaugomis ir programine įranga neįgaliems studentams. Mažuosius lankytojus sudomino programinė įranga, paverčianti tekstą garsu lietuvių kalba, elektroninė vaizdo didinimo priemonė Topaz XL HD ir skaitmeninė koduoto vidinio ryšio sistema Bellman Audio Domino Pro, galinti transliuoti garsą keliems klausytojams iš karto.

Bibliotekos Mokymosi resursų centre Brailio rašto spausdintuvu vaikai išsispausdino žodžius „Šlovė Ukrainai“. Po apsilankymo bibliotekoje moksleivių laukė trumpa muzikos pamoka, kurios metu universiteto dainų ir šokių ansamblio „Šviesa“ vadovė Jolanta Kisielytė-Sadauskienė supažindino mažuosius svečius su lietuvių liaudies pučiamaisiais instrumentais skudučiais, mokė juos pūtimo meno ir lietuvių liaudies sutartinių.

Per apsilankymą rektorate vaikai iš Ukrainos susitiko su rektoriumi akademiku Algirdu Gaižučiu. Po rektoriaus sveikinimo kalbos vaikai jį apipylė klausimais – domėjosi, kiek universitetų reikia baigti, kad taptum rektoriumi, kiek universitete mokosi studentų, klausė apie galimybes studijuoti LEU. „Padėkos kalboje Universiteto bendruomenei mažametė iš Ukrainos priminė, kad XXI amžiuje yra daugiau negu keista, kai vaikai turi kalbėti apie karo siaubą, mirtį, artimųjų netektis. Vizito pabaigoje vaikai sugiedojo Ukrainos himną“, – pasakojo LEU Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Loreta Chodzkienė.

Vaikų grupę lydėjo I. Kozlenka, Mažosios Ukrainos mokslų akademijos bendradarbė, ir M. P. Dragomanovo universiteto Ekonomikos, ekologijos ir teisės instituto prorektorė L. Lisovska. Jau daugelį metų LEU ir Ukrainos M. P. Dragomanovo universitetą sieja stiprūs bendradarbiavimo saitai, todėl, anot prorektorės L. Lisovskos, ji tiesiog negalėjo neaplankyti LEU ir jo neparodyti vaikams.

 

Šią (jau antrąją) palaikymo stovyklą ukrainiečiams rengia Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) kartu su partneriais Lietuvoje ir Ukrainoje. Vaikus neramiuose regionuose surinkti padėjo Kijevo ekonomikos, ekologijos ir teisės institutas.Ukrainiečių vaikai Lietuvoje viešėjo savaitę ir gyveno šeimose, kurios priėmė juos gyventi.

Šią stovyklą ryžtasi surengti dėl puikiai pavykusios pirmosios stovyklos. 2014 m. spalį surengtos stovyklos metu tarp ukrainiečių vaikų ir lietuvių šeimų užsimezgusi draugystė ir bendravimas tęsiasi iki šiol.

Informacijos šaltinis – Lietuvos edukologijos universitetas.

2015.01.20; 10:26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.