Po mirtino išpuolio Norvegijoje suimtas įtariamasis


Po mirtino išpuolio Norvegijoje suimtas įtariamasis. EPA-ELTA nuotr.

Oslas, birželio 26 d. (AFP-ELTA). Norvegijos policija suėmė įtariamąjį dėl islamistų terorizmo, kuris šeštadienį nušovė du žmones, o 21 sužeidė greta gėjų baro Osle, praneša AFP.
 
Nepaisant to, kad po išpuolio mieste buvo atšauktos seksualinių mažumų eitynės, tūkstančiai Oslo gyventojų demonstruodami vienybę vis tiek dalyvavo spontaniškai surengtose eitynėse.
 
Įtariamasis, kuris jau anksčiau buvo žinomas saugumo tarnyboms, buvo sulaikytas netrukus po šeštadienio nakties šaudynių.
 
Norvegijos vidaus žvalgybos PST vertinimu, tai buvo islamisto teroro išpuolis.
 
PST vadovas Rogeris Bergas atskleidė, kad įtariamasis seniai žinomas dėl smurto ir grasinimų, buvo žvalgybos akiratyje nuo 2015 m., kai kilo susirūpinimas dėl jo radikalizavimo ir priklausymo islamistų ekstremistų tinklui.
 
Žvalgybos tarnybos su vyru kalbėjosi dar gegužę, bet nenustatė, kad jis turėtų „smurtinių ketinimų“. R. Bergas pridėjo, kad žvalgybai buvo žinoma, jog įtariamasis „turi problemų su psichine sveikata“.
 
Įtariamasis kol kas atsisako bendrauti su tyrėjais. Policija anksčiau paskelbė, kad šaudė 42 m. iš Irano kilęs vyras. O šalies žiniasklaida pranešė, kad tai Zaniaras Matapouras, Irano kurdas, atvykęs į Norvegiją dar vaikystėje.
 
Karolis Broga (AFP)
 
2022.06.27; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *