Po mirtino smūgio Lvivui V. Zelenskis pažadėjo „apčiuopiamą atsaką“


Po Rusijos raketų atakos. EPA – ELTA foto

Kyjivas, liepos 6 d. (AFP-ELTA). Ketvirtadienį per Rusijos raketos smūgį į daugiabutį vakariniame Lvivo mieste žuvo mažiausiai keturi žmonės, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pažadėjo „apčiuopiamą atsaką“.
 
„Rusijos teroristų naktinio išpuolio padariniai“, – parašė jis „Telegram“ kanale ir paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti apgriautas pastatas. „Deja, yra sužeistųjų ir žuvusiųjų (…) Atsakas priešui tikrai bus. Apčiuopiamas“, – parašė V. Zelenskis.
 
Pasak Lvivo mero, tai buvo didžiausia nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios ataka prieš civilinę šio Vakarų Ukrainos miesto infrastruktūrą. Rusija nuolat apšaudo Ukrainą raketomis, artilerija ir bepiločiais orlaiviais, tačiau Lvivo sritis, esanti už šimtų kilometrų nuo fronto linijų ir netoli Lenkijos sienos, iš esmės išvengė atakų iš oro.
 
„Per Rusijos raketų smūgį buvo apgriautas  daugiabutis“, – „Telegram“ kanale parašė Ukrainos vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenka. „Suniokoti trečiasis ir ketvirtasis aukštai dviejose namo dalyse (…) 7 val. duomenimis, žuvo 4 žmonės, 9 buvo sužeisti“, – pridūrė jis.
Pasak I. Klymenkos, gelbėtojai stengiasi pasiekti tuos, kurie vis dar įstrigę po griuvėsiais.
 
Sugriauta daugiau nei 50 butų, nukentėjo Lvivo politechnikos universiteto bendrabutis, „Telegram“ kanale pranešė Lvivo meras Andrijus Sadovyjus. „Tai didžiausias nuo Rusijos invazijos pradžios išpuolis prieš Lvivo civilinę infrastruktūrą“, – sakė jis.
 
Neaišku, kiek raketų buvo paleista į Lvivą. Anksčiau regiono gubernatorius Maksymas Kozyckis sakė, kad „kelios“ raketos „lėkė vakarų regionų kryptimi“, jis citavo Ukrainos oro pajėgų vadovybę. Atskirai M. Kozyckio paskelbtame vaizdo įraše buvo matyti daugiaaukštis pastatas ir iš dalies sunaikinta viršutinė jo dalis.
 
Pastaruoju metu Ukraina sustiprino savo oro gynybos sistemas Vakarų tiekiamais ginklais ir gerokai sumažino Rusijos raketų ir bepiločių orlaivių žalą, tačiau Ukrainos oro pajėgų atstovas spaudai Jurijus Ihnatas neseniai sakė, kad suteiktų sistemų nepakanka apsaugoti visą šalį.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2023.07.07; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *