Pociūnų ir Alytaus aerodromai – nacionaliniam saugumui svarbūs objektai


Lėktuvo maketas. Slaptai.lt nuotr.

Seimas svarstys siūlymą grąžinti Pociūnų ir Alytaus aerodromus į nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašą.
 
„Esmė yra noras sugrąžinti situaciją į 2018 metus ir grąžinti tiek Alytaus, tiek Pociūno aerodromus į strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui užtikrinti įmonių ir įrenginių sąrašą. Nuo sausio 1 d. nelieka Nacionalinės žemės tarnybos. Matome, kad šiems aerodromams yra iškilusi reali grėsmė, kad jie neteks aerodromo statuso.  Iš jų gali būti  atimta licencija,  nes matome intencijas ir ketinimus formuoti žemės sklypus aplink aerodromus“ – pateikdamas projektą sekmadienį Seime  sakė A. Kupčinskas.
 
Jis pažymėjo, kad Pociūnų aerodrome kartu su parašiutininkų klubu treniruojasi Lietuvos Kariuomenės padaliniai bei pilotai iš Ukrainos, jis yra strategiškai svarbus todėl, kad yra Lietuvos centre, turi pilną infrastruktūrą reikalingą aviacinei veiklai.
 
„Dėl strateginės Pociūnų aerodromo vietos, šalia esančio Suvalkų koridoriaus, karo Ukrainoje pamokų – bylojančių apie aviacijos ir bepiločių orlaivių bei gebėjimo paruošti specialistus jais naudotis, svarbą, siūloma grąžinti Pociūnų aerodromą į nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įrenginių ir turto sąrašą“, – teigia A. Kupčinskas.
 
Jo nuomone, Alytaus aerodromui labiausiai yra iškilusi grėsmė netekti aerodromo statuso. „Kalbant apie Alytaus aerodromą jau aiškiai matome ketinimus, kad norima įkurti laisvą ekonominę zoną. Čia, matyt, labiausiai yra iškilusi  tam aerodromui grėsmė netekti aerodromo statuso“, – sakė A. Kupčinskas.
 
Jo nuomone, Alytaus aerodromas, lygiai taip pat kaip ir Pociūnų aerodromas, puikiai gali būti išnaudojamas Suvalkų koridoriaus gynybai.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas siūlė pritarti projektui po pateikimo ir pradėti diskusijas šiuo klausimu.
 
„Įtraukimas šių aerodromų į strateginių  objektų sąrašą leistų mums kontroliuoti, ar kokios nors interesų grupės, verslo struktūros, susijusios du trečiosiomis šalimis, su mums priešiškomis šalimis, neturi  kėslų perimti šitą infrastruktūrą“ – sakė L. Kasčiūnas.
 
A. Kupčinsko pateiktos įstatymo pataisos, reglamentuojančios strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašą, sulaukė pritarimo po pateikimo. Už jas balsavo 67 Seimo nariai, prieš buvo 1, susilaikė 36 tautos atstovai. Sulaukęs Vyriausybės ir STT išvadų, Seimo salėje projektas turėtų atsirasti spalio viduryje.
 
Jadvyga Bieliavska (ELTA)
 
2023.09.11; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *