Policijos generalinis komisaras R. Požėla: sekmadienį ikiteisminių tyrimų nebuvo pradėta


Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Sekmadienį iki 19 val. policija gavo 84 pranešimus dėl galimų rinkimų tvarkos pažeidimų, tačiau ikiteisminio tyrimo šiandien nebuvo pradėta. Tai sekmadienį vakare vykusioje spaudos konferencijoje pažymėjo Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.
 
Pasak jo, sekmadienį papildomai registruotos 5 medžiagos, dėl kurių, atlikus teisinį vertinimą, bus priimtas vienoks ar kitoks sprendimas.
 
Policijos vadovas informavo, kad tai susiję su Baudžiamojo kodekso straipsniu, kuriame kalbama apie trukdymą pasinaudoti balsavimo teise.
 
Anot R. Požėlos, lyginant su 2019 m. vykusiais rinkimais į savivaldybių tarybas, yra gautas panašus pranešimų apie galimus rinkimų tvarkos pažeidimus skaičius.
 
„Tačiau skirtingai negu 2019 m., šių rinkimų metų daugiausia yra gauta skundų dėl agitacijos taisyklių pažeidimų, taip pat gauti pranešimai dėl galimo rinkėjų papirkimo ar galimo pavežimo, tačiau patikrinus pranešimus dėl  papirkimų  didžioji dalis jų nepasitvirtino“, – sakė R. Požėla.
 
Komentuodamas galimus pažeidimus R. Požėla paminėjo agitacijos taisyklių pažeidimus, galimą rinkėjų papirkimą, pavežimą, viešosios tvarkos pažeidimus, biuletenių  fotografavimą.
 
Jo teigimu,  kaip ir 2019 m., taip ir 2023 m. daugiausia pranešimų apie galimus rinkimų tvarkos pažeidimus fiksuota Alytaus ir Vilniaus apskrityse.
 
Rinkimai. Balsuoti. Slaptai.lt nuotr.

R. Požėlos teigimu, per šiuos savivaldos rinkimus užfiksuota žymiai mažiau nusikalstamų veikų, o 2019 m. buvo pradėti 28 ikiteisminiai tyrimai.
 
Spaudos konferencijoje policijos vadovas informavo, kad nuo išankstinio balsavimo pradžios tai yra vasario 28 d. iki šeštadienio, policija buvo gavusi 61 pranešimą apie galimus rinkimų tvarkos pažeidimus ir per šį laikotarpį pradėjo 7 ikiteisminius tyrimus. Anot jo, dėl  8 įvykių dar yra tikslinamos aplinkybės.
 
„Tai gali reikšti, kad prie 7 ikiteisminių tyrimų dar gali būti pridėti papildomai 8 ikiteisminiai tyrimai. Jau 2 ikiteisminiuose tyrimuose yra nustatyti įtariamieji. Pranešimai apie įtarimus yra pateikti 2 asmenims“, – sakė R. Požėla.
 
Ikiteisminius tyrimus jis kol kas plačiau nekomentavo. „Ikiteisminiai tyrimai pradėti Alytaus ir Telšių apskričių teritorijose. Matyt, prokurorai detaliau  komentuos“, – sakė R. Požėla. Policijos vadovas lakoniškai asakė, kad kalba eina apie galimą penkių eurų atlygį.
 
Sekmadienį 20 val. pasibaigė savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Teisę balsuoti turėjo 2 milijonai 385 tūkst. 262 rinkėjai.
 
Jadvyga Bieliavska (ELTA)
 
2023.03.06; 07:00
print