Kosovo sprogdintojai, serbai plėšikai, gruzinai „teisėti vagys“: jie naršo Prancūzijoje ir adaptuojasi prie bet kokių sąlygų, rašo Kristofas Kornovenas laikraštyje Le Figaro.
„Patruliai, bandantys sutrukdyti degalų vagystėms; medžiokliniais šautuvais apsiginklavusios grupės, kovojančios su masiniu derliaus grobstymu; infraraudonosios sekimo kameros ir judesių detektoriai traktorių pagrobėjams sugauti. Kai Lotaringijos valstiečiai jau buvo ties nervinio protrūkio riba, žandarai, globojami Centrinės kovos su keliaujančiu nusikalstamumu valdybos, keletą mėnesių vykdė priemones, kad sunaikintų nusikalstamą grupuotę, suorganizavusią rimtą tarptautinį tinklą“, – rašo straipsnio autorius.
Buvo sulaikyti 8 rumunai, įtariami 144-omis vagystėmis. Tie žmonės nuo 35 iki 40 metų amžiaus, labai mobilūs, vykdė nusikaltimus Lotaringijos kaimuose, Elzase, Šampanėje ir Ardėnuose, kur išplėšė žemės ūkio angarus, padarydami žalos už 500 tūkst. eurų. Per tūziną kratų Rumunijos pietvakariuose buvo rasta Prancūzijoje pavogta žemės ūkio technika. „Visi jie – išeiviai iš vieno Rumunijos regiono, jie veikė grupėmis po 4–6 žmones, vogė žemės ūkio inventorių, kuriuo fermeriai naudodavosi kasdien. Tai buvo krūmų genėjimo įrankiai, kuras, kabeliai ir t. t.“, – aiškino Centrinės kovos su keliaujančiu nusikalstamumu valdybos atstovas.
Jeigu anksčiau Prancūzijoje veikė rumunų nusikaltėliai, tai dabar galima kalbėti apie rusakalbių ir gruzinų nusikalstamumą. „Tik 2010 metais mes su mūsų partneriais europiečiais nusprendėme kartu kovoti su gerai struktūrizuotu ir nepaprastai aktyviu nusikalstamumu“, – sakė pulkininkas Patrisas Bejaras, vadovaujantis Centrinei kovos su keliaujančiu nusikalstamumu valdybai. Jis papasakojo, kad rumunų pirotechnikai organizuoja bilietų kasų užpuldinėjimus, lietuviai vagia liukso klasės automobilius, neutralizuodami juose elektroniką, serbų ir moldavų mafijos specializuojasi optikoje. „Nusikaltėliai vagia rėmelius, linzių gaminimo stakles. Tie tobuli prietaisai kainuoja iki 50 tūkstančių eurų už vienetą. Jie gabenami automobilio bagažinėje ir siunčiami grandine į Rytų Europos šalis, kur nekreipiama dėmesio, kokiu būdu įrankiai įsigyti… Prieš porą savaičių Puatje žandarai neutralizavo serbų grupuotę, užpuolusią 23 optikos parduotuves Prancūzijoje“, – pažymi policininkas.
„Nusikalstamos grupuotės labai dažnai savo veikloje naudoja vaikus: „Suaugusieji naudoja savo vaikus arba skolinasi vaikų iš kitų bendrijos narių, kad vykdytų nusikaltimus“, – pasakoja Bejaras. Už vieną prityrusią vagilę verbuotojai Vokietijoje arba Serbijoje gali sumokėti iki 100 tūkstančių eurų. Tokie sandėriai prilyginti prekybai žmonėmis ir baudžiami kalėjimu nuo 4 iki 8 metų“, – rašo straipsnio autorius.
„Prancūzijoje atsirado ir vadinamieji gruzinų teisėti vagys, kurie išbado ant savo kūno tatuiruotes, iš kurių galima spręsti apie jų „žygdarbius“. Jie itin aktyvūs Pietų Pirėnų regione ir Limuzene, plėšia butus ir grobia automobilius.
Žinoma, kad kiekviena 3–5 žmonių brigada gali įvykdyti iki 12 nusikaltimų per dieną. Sprendžiant iš policijos turimos informacijos, Prancūzijoje jau atskleista per 2000 „teisėtų vagių“. Atsižvelgiant į tai, kad kas savaitę iš šalies išvežama iki 200 tūkstančių eurų, galima kalbėti apie milžiniškus nuostolius, kuriuos padaro tie nusikaltėliai“, – sakoma straipsnyje.
„Kad apgautų policininkus, piktadariai naudoja įvairią techniką. Advokatai, aptarnaujantys nusikaltėlius, kruopščiai studijuoja tyrimo medžiagas ir smulkiai pasakoja savo klientams, kaip policininkams pavyko juos suimti. Atlikę bausmę, jie, be abejo jau niekada nebedarys ankstesnių klaidų.
Policininkai irgi apsiginklavo šiuolaikiška technika, leidžiančia neutralizuoti piktadarius. 2013 metais buvo atliktas 321 tyrimas, 70 procentų buvo paskelbti kaltinamieji nuosprendžiai. Per vienerius metus buvo atskleista 3456 nusikaltimų, paimti 45 automobiliai, 557 tūkst. eurų, 18 kg aukso ir 10 vienetų šaunamųjų ginklų“, – rašo leidinys.
Šaltinis: Le Figaro
2014.04.07; 06:15