Prancūzija pradėjo tyrimą dėl „grasinimų“ Rusijos disidentui


Žiūronai. Slaptai.lt nuotr.

Paryžius, rugsėjo 20 d. (AFP-ELTA). Prancūzijos valdžia tiria grėsmes ištremtam Rusijos disidentui, šiam pranešus apie pastebėtą lazerinio taikiklio šviesą galimai siekiant jį nužudyti, antradienį pranešė tyrimui artimas šaltinis.
 
Vladimiras Osečkinas, vadovaujantis nevyriausybinei organizacijai Gulagu.net, kuri specializuojasi atskleidžiant piktnaudžiavimą Rusijos kalėjimuose, yra pabėgėlis ir gyvena kurortiniame Bjarico mieste pietvakarinėje Prancūzijos pakrantėje.
 
Žinomas prezidento Vladimiro Putino priešininkas V. Osečkinas teigia, kad į jį taikytasi rugsėjo 12-osios vakarą, kai jis su žmona ir vaikais buvo namuose ir dirbo tamsoje.
 
„Pastebėjau judantį raudoną tašką ant vienos iš terasų turėklų, o paskui jis nuslinko siena manęs link“, – telefonu naujienų agentūrai AFP sakė V. Osečkinas. „Išjungėme šviesą, atsigulėme ant grindų, uždarėme langines ir iškvietėme policiją“. Jis pridūrė, kad policija ir kaimynai girdėjo šūvius.
 
V. Osečkinas sakė vasarį buvęs informuotas apie rengiamą pasikėsinimą į jį ir vėliau jam buvo skirta policijos apsauga. Jis pridūrė prieš 10 dienų taip pat gavęs informaciją, kad „Rusijos nusikalstamo pasaulio bosas“ atvyko į Prancūziją su misija žudyti žmones Bjarico rajone.
Tyrimui artimas šaltinis, prašęs neskelbti jo pavardės, AFP sakė, kad tyrimas pradėtas dėl „grasinimų“, o ne dėl pasikėsinimo nužudyti. Šaltinis atsisakė patvirtinti ar paneigti, kad buvo paleisti šūviai.
 
Gulagu.net išpopuliarėjo 2021 m., kai buvo paskelbti vaizdo įrašai, kuriuose matyti išžaginimai Rusijos kalėjimuose, taip pat aukų ir nusikaltėlių – o tai labai neįprasta – liudijimai, dėl kurių valdžios institucijos buvo priverstos pradėti tyrimą. Gulagu.net teigia turinti daugiau nei 1000 vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuoti kankinimai Rusijos kalėjimuose.
 
Aktyvistai ir Vakarų vyriausybės kaltina Rusiją siekiant pašalinti užsienyje esančius oponentus, pavyzdžiui, dvigubą agentą Sergejų Skripalį, 2018 m. išgyvenusi mėginimą nužudyti jį nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Kremlius kaltinimus neigia.
 
V. Putino invazija į Ukrainą paskatino daugybę karui nepritariančių aktyvistų, žurnalistų ir intelektualų išvykti iš Rusijos į Europos Sąjungos valstybes, įskaitant Prancūziją.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.09.21; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *