Prancūzijos policija sulaikė 254 žmones per „geltonųjų liemenių“ protestus


Prancūzijos policija sulaikė 254 žmones per „geltonųjų liemenių“ protestus. EPA-ELTA nuotr.

Prancūzijos policija sulaikė 254 „geltonųjų liemenių“ protestuotojus per susirėmimus Paryžiuje ir kituose miestuose. Tokius skaičius sekmadienį pateikė šalies vidaus reikalų ministras Christopheas Castaneris. „Geltonųjų liemenių“ judėjimo surengti protestai tęsiasi jau metus, praneša AFP.
 
Valandų valandas trukę policijos ir riaušininkų susirėmimai Paryžiaus centre buvo vieni įnirtingiausių per pastaruosius mėnesius. Šeštadienį skelbta, kad Paryžiuje sulaikyti 147 žmonės, o sekmadienį skaičius išaugo iki 173.
 
Dešimtys kitų buvo sulaikyti per mažesnius protestus kituose miestuose: Nante, Monpeljė, Strasbūre, Bordo ir Tulūzoje.
 
Vidaus reikalų ministras sakė, kad šeštadienį Paryžiuje nemaža dalis protestuotojų buvo tiesiog chuliganai, atėję pasimušti su saugumo pajėgomis ir trukdyti skubios pagalbos tarnybų darbą.
 
Riaušių metu buvo apverstos ir padegtos kelios mašinos, suniokotos autobusų stotelės ir išniekintas Antrojo pasaulinio karo herojaus maršalo Alphonseo Juino paminklas.
Neramumai Paryžiuje. EPA – ELTA nuotr.
 
Juodais drabužiais apsirengę ir kaukes vilkėję protestuotojai akmenimis išdaužė didelio prekybos centro ir gretimo viešbučio langus.
 
Policija buvo išdavusi leidimą demonstracijai, bet jį atšaukė kilus riaušėms ir panaudojo ašarines dujas bei vandens patranką.
 
Prancūzijos regionuose demonstracijos praėjo daugiausiai taikiai. Keli tūkstančiai „geltonųjų liemenių“ protestuotojų buvo užėmę žiedines sankryžas, kur protestai ir prasidėjo prieš metus dėl augančių kuro akcizų.
 
Vidaus reikalų ministerijos skaičiavimu, visoje šalyje protestavo beveik 29 tūkst. žmonių. Tačiau organizatorių pateikiamas skaičius – 40 tūkst. Kaip bebūtų, tai vis tiek kur kas mažiau nei 282 tūkst. 2018 m. lapkričio 17 d.
 
Protestai Paryžiuje. EPA – ELTA nuotr.

Aiškaus lyderio neturintis „geltonųjų liemenių“ judėjimas kaltina Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną atstovaujant vien miesto elitui ir nežada trauktis.
 
Dabar jie siekia suvienyti jėgas su profsąjungomis, planuojančiomis didelį transporto darbuotojų streiką dėl pensijų reformų nuo gruodžio 5 d.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.17; 18:33
print