Prancūzijos teismas įpareigojo miestelį pašalinti Mergelės Marijos statulą


Kryžių kalnas. Žiema. Slaptai.lt (Vytautas Visockas) nuotr.

Paryžius, sausio 13 d. (AFP-ELTA). Penktadienį Prancūzijos teismas įpareigojo mažą miestelį pašalinti Mergelės Marijos statulą, nes tokia religinė demonstracija pažeidžia bažnyčios ir valstybės atskyrimą.
 
Mergelės Marijos statula stovi sankryžoje La Floto miestelyje, 2800 gyventojų turinčioje savivaldybėje populiarioje atostogų Il de Rė saloje netoli Prancūzijos pakrantės Atlanto vandenyne. Ją pastatė vietos šeima po Antrojo pasaulinio karo atsidėkodama, kad tėvas ir sūnus gyvi grįžo iš karo. Iš pradžių ji stovėjo privačiame sode, bet vėliau šeima padovanojo statulą miestui, 1983 m. jis ją  įkurdino kryžkelėje.
 
2020 m. statulą apgadino pravažiuojantis automobilis, vietos valdžia nusprendė ją restauruoti ir pastatyti į tą pačią vietą, bet jau ant pakylos. Tai paskatino pasaulietiškumo gynimo asociaciją „La Libre Pensee 17“ pateikti teisinį skundą remiantis 1905 m. Prancūzijos įstatymu, draudžiančiu religinius paminklus viešose erdvėse.
 
Puatjė teismas ir vėliau Bordo apygardos teismas pritarė šiam argumentui ir įpareigojo miestelį pašalinti statulą. Vietos meras Jeanas Paulis Heraudeau ginčus dėl statulos pavadino „juokingais“, nes, anot jo, ji yra miesto „istorinio paveldo“ dalis ir turėtų būti laikoma „labiau memorialu nei religine statula“.
 
Teismas irgi pripažino, kad valdžia neketino išreikšti jokio religingumo, bet taip pat teigė, kad „Mergelė Marija yra svarbi krikščionių religijos asmenybė“, o tai suteikia jai „religinį pobūdį“.
 
Katalikai daugelį šimtmečių garbina Mariją, ji vaizduojama daugybėje meno kūrinių.
 
Teismas įpareigojo La Floto miestelį per šešis mėnesius pašalinti statulą.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2023.01.14; 07:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *