Prasideda 23-oji Vilniaus knygų mugė: joje – dėmesys Vilniui ir Ukrainai


Knyga. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Vilniuje prasideda keturias dienas truksianti 23-oji Vilniaus knygų mugė, kurios pagrindiniais akcentais šiemet tapo 700-ąjį gimtadienį švenčiantis Vilnius ir prieš metus prasidėjusį ir tebesitęsiantį karą išgyvenanti Ukraina.
 
Knygų mugės programoje – apdovanojimai, susitikimai su knygų autoriais, diskusijos ir pokalbiai, edukacinės programos, filmų peržiūros, knygų pristatymai ir koncertai, kūrybinės dirbtuvės, medijų forumai ir kiti renginiai.
 
Knygų mugėje bus įteiktos Jurgos Ivanauskaitės ir Vilniaus klubo premijos, apdovanoti Knygos meno konkurso laureatai, pristatytas Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto kūrybiškiausių knygų dvyliktukas ir knyga laureatė.
 
Taip pat bus paskelbtos Metų knygos rinkimų bei IBBY Lietuvos skyriaus vaikų ir paauglių literatūros nominacijos bei pristatytos kinematografiškiausias 2021 metų knygos, teigiama organizatorių pranešime žiniasklaidai.
 
Vilniaus knygų mugėje didelis dėmesys bus skiriamas Ukrainos kūrėjams, Ukrainos literatūrai ir Europos laisvės kovų literatūrai.
 
Apie 30 suaugusiems skirtų renginių bus susiję su Ukraina, ir apie 20 – su Vilniumi.
 
Mugės organizatoriai tikisi, kad šiemet pavyks sulaukti 50 tūkstančių lankytojų. Jų laukia apie 200 knygų mugės dalyvių ir daugiau nei 500 renginių.
 
Mugės organizatoriai – Lietuvos leidėjų asociacija, Lietuvos kultūros institutas bei Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO.
 
Irtautė Gutauskaitė (ELTA)
 
2023.02.23; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *