Pratęsė išvedimo terminus trims mėnesiams


Donaldas Trampas (Donald Trump) sutiko pratęsti JAV karių išvedimo iš Sirijos terminus. Apie tai 2018 metų gruodžio 31-ąją pranešė „New York Times“, remdamasis savo šaltiniais Baltuosiuose Rūmuose. Anksčiau D.Trampas teigė, kad 2 tūkst. amerikiečių karių perkėlimas iš Sirijos užtruks apie 30 parų. Dabar jis teigia, kad atsižvelgė į buvusių ir esamų Gynybos ministerijos pareigūnų perspėjimus, esą greitas karių iškeldinimas – pavojingas. JAV prezidentas sutiko šį procesą pratęsti iki trijų mėnesių.

Donalas Trampas – JAV karinėje bazėje Irake. EPA – ELTA nuotr.

Apie tai, kad JAV įveikė „Islamo valstybę“ ir amerikiečių karių kontingentui nėra ką veikti Sirijoje, Amerikos vadovas pranešė gruodžio 19-ąją. Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Sara Sanders informavo, kad Sirijoje įsikūrusių amerikiečių karių perkėlimas namo jau prasidėjo. Sirijoje dislokuoti amerikiečių kariai pastaruoju metu treniravo vietines nevyriausybines ginkluotąsias pajėgas kovai su teroristine „Islamo valstybe“.

Televizija CNN būtent gruodžio 23-iąją pranešė, kad Pentagone jau pasirašytas įsakymas dėl amerikiečių karių pasitraukimo iš Sirijos.

Gruodžio 24-ąją Turkijos prezidentas Redžepas Erdoganas pranešė D.Trampui, kad turkų pajėgos įveiks teroristų likučius ir be amerikiečių pagalbos, tačiau turkai privalo turėti laisvas rankas kovojant šiaurinėje Sirijos dalyje.

Gruodžio 29-ąją iš Sirijos pasitraukė pirmoji amerikiečių karių grupė.

Gruodžio 30 dieną senatorė Lindsi Grem teigė, kad D.Trampas nusprendė padaryti pauzę išvedant JAV karius iš Sirijos, kadangi jam įspūdį paliko Irake dislokuotų amerikiečių generolų perspėjimas, esą IS iki galo nėra įveikta.

Informacijos šaltinis – gordonua.com

2019.01.01; 12:26

print