Premjeras pasveikino Lietuvai atstovaujančius diplomatus


Kasmet lapkričio 7 d. pažymima Lietuvos diplomatinės tarnybos įkūrimo diena. Dalyvaudamas Diplomato dienos minėjime Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis akcentavo, kad diplomatai turi toliau garbingai atstovauti valstybei, nepamiršti Lietuvos žmonių bei įmonių interesų užsienyje ir skleisti pozityvią informaciją apie mūsų šalį.

Premjeras akcentavo, kad Lietuvos diplomatijos istorija neatsiejama nuo valstybės istorijos.

„Šiandien Lietuvos diplomatija yra subrendusi, savimi pasitikinti, pajėgi inicijuoti ir spręsti pačius sudėtingiausius tarptautinės ar netgi globalios darbotvarkės klausimus. Tad Lietuva yra pasaulyje įsitvirtinusi bei gerbiama valstybė – per istoriškai trumpą laiką pasiekusi narystę visose globaliose Europos ir saugumo institucijose“, – teigė S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, kad Lietuvos diplomatija plačiąja prasme vadovaujasi vertybine užsienio politika. Tai ugdo visuomenės vertybines nuostatas, atsparumą svetimai ideologijai, stiprina valstybingumą ir pilietiškumą.

„Iššūkių ateičiai vis dar lieka: turime nuosekliai remti Ukrainą, kad ši valstybė taptų sėkmės istorija, turime įstoti į EBPO. Labai svarbi sritis – investicijų pritraukimas į Lietuvos regionus, turėsime laikyti ES solidarumo egzaminą siekiant tolygaus ir teisingo būsimo ES biudžeto lėšų paskirstymo, būtina sustiprinti NATO ir JAV karinį buvimą Lietuvoje“, – pabrėžė Premjeras.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.08; 00:02

print