Prezidentas M. Zemanas nepajėgus eiti savo pareigas


Milošas Zemanas. EPA – ELTA nuotr.

Praha, spalio 19 d. (dpa-ELTA). Čekijos Senato Konstitucinių reikalų komitetas pripažino šalies prezidentą Milošą Zemaną nepajėgiu eiti savo pareigas dėl su sveikata susijusių priežasčių, antradienį paskelbė komiteto pirmininkas Zdenekas Hraba.
 
Tam dar turės pritarti abeji parlamento rūmai, tačiau bus reikalinga tik paprasta balsų dauguma. Prezidento įgaliojimai tuomet bus perduoti premjerui ir Deputatų rūmų bei Senato (atitinkamai žemųjų ir aukštųjų parlamento rūmų) pirmininkams.
 
M. Zemanas nepraras prezidento titulo.
 
Tačiau Čekijos premjeras Andrejus Babišas paragino neskubėti imtis tokio žingsnio.
 
Sprendimas nebus priimtas mažiausiai iki lapkričio 8 dienos, kai įvyks pirmasis naujai išrinktų Deputatų rūmų posėdis.
M. Zemanas nuo spalio 10 d. gydomas vienoje Prahos ligoninėje. Apie jo sveikatos būklę žinoma labai mažai. Anot ligoninės, prezidentas gydomas dėl vienos iš jo lėtinių ligų komplikacijų ir jo būklė yra stabili.
 
Senato pirmininkas Milošas Vystrčilas, cituodamas gydytojų pranešimą, pirmadienį teigė, kad M. Zemanas nėra pajėgus eiti savo pareigas ir tolesnės jo sveikatos perspektyvos yra labai neaiškios.
 
Apie tai pranešama šalyje vykstant deryboms dėl naujosios vyriausybės. M. Zemanas buvo hospitalizuotas praėjus dienai po visuotinių rinkimų, kuriuose opozicija iškovojo aiškią daugumą Deputatų rūmuose.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2021.10.20; 08:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *