Prezidentas pasveikino brigadą „Geležinis Vilkas“ 30-ųjų metinių proga


Brigados „Geležinis Vilkas” vardo suteikimo 30-ųjų metinių minėjimas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasveikino Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ karius šio Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vieneto vardo suteikimo 30-ųjų metinių proga.
 
Prezidentas sveikinimo kalboje pabrėžė, kad brigada „Geležinis Vilkas“ garsina Lietuvos vardą toli už šalies ribų.
 
„Ne tik Lietuvos žmonės, bet ir mūsų sąjungininkai bei partneriai per šį laiką išmoko branginti ir vertinti „Geležinio Vilko“ karių valią, lojalumą, kovingumą ir kitas savybes, be kurių neįsivaizduojamas XXI amžiaus karys“, – sakė šalies vadovas.
 
Pasak prezidento, brigada „Geležinis Vilkas“ turi būti pasirengusi įvairiems iššūkiams. Augantis šalies gynybos finansavimas ir plečiama karinė infrastruktūra leidžia jos kariams atnaujinti ginkluotę, tobulinti savo įgūdžius ir plėsti sąveikos su sąjungininkais galimybes.
 
„Šiandien ne tik Lietuva, bet ir visa Vakarų demokratinių valstybių bendruomenė susiduria su ypatingais saugumo iššūkiais. Atremti juos ir užtikrinti veiksmingą atgrasymą galime tik sutelkę visas jėgas ir ryžtą“, – sakė šalies vadovas, palinkėjęs visiems „Vilkams“ daug ištvermės, kantrybės ir sveiko užsispyrimo siekti aukščiausių tikslų.
 
Lietuvos kariuomenės Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinio Vilko“ vardą gavo 1992 m. birželio 6 d., primena Prezidento komunikacijos grupė pranešime. Šiuo metu kartu su Motorizuotąja pėstininkų brigada „Žemaitija“ ji sudaro Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų pagrindą.
 
Į brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtį nuo 2017 m. įeina ir Lietuvoje dislokuota NATO priešakinių pajėgų (eFP) bataliono kovinė grupė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.06.04; 09:04
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *