Prezidentė priėmė JAV ambasadorės skiriamuosius raštus


Penktadienis, spalio 7 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorės Annos Hall skiriamuosius raštus. 

Prezidentė priima JAV ambasadorės Anne Hall skiriamuosius raštus. Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.
Prezidentė priima JAV ambasadorės Anne Hall skiriamuosius raštus. Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

Prezidentė su naująja ambasadore aptarė Lietuvos ir JAV dvišalius santykius, bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, ekonominius, energetinius ir saugumo klausimus. 

Susitikime kalbėta apie Lietuvos ir JAV karinį bendradarbiavimą, saugumo padėtį ir karines grėsmes mūsų kaimynystėje. Pasak šalies vadovės, JAV yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių užtikrinant saugumo garantijas ir paramą Baltijos valstybėms.

Pasak Prezidentės, Rusijos grėsmių akivaizdoje JAV vaidmuo yra ypač svarbus stiprinant gynybinius pajėgumus. Taip pat būtinas ir aktyvus dvišalis bendradarbiavimas sprendžiant informacinio ir kibernetinio saugumo klausimus.

Lietuvos vadovė su ambasadore taip pat aptarė stiprėjantį Lietuvos ir JAV ekonominį bendradarbiavimą. Dvišalės prekybos apyvarta 2015 m. padidėjo 12 proc. ir sudarė 1,38 mlrd. eurų. Amerika yra viena stambiausių investuotojų Lietuvoje, čia kuriasi didžiausių JAV kompanijų filialai, plečiasi paslaugų centrai, kuriamos naujos darbo vietos. Pasak Prezidentės, tai rodo, kad Lietuva turi patrauklią verslo aplinką ir yra gera vieta investicijoms.

Annai Hall tai pirmasis paskyrimas ambasadore. Ji yra baigusi viešąjį administravimą Meino ir Teksaso universitetuose. Darbą Valstybės departamente ambasadorė pradėjo nuo konsulinės veiklos, kuravo Norvegiją ir Daniją, vėliau Kiprą. Taip pat dirbo JAV ambasadose Kinijoje, Brazilijoje ir Kolumbijoje. 2010–2013 m. dirbo Lietuvoje, JAV ambasadoje Vilniuje. Ambasadorė moka lietuvių, lenkų, kinų, ispanų ir portugalų kalbas.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

2016.10.09; 08:57

print