Prienuose – didžiausias laisvės kovotojo J. Lukšos-Daumanto metų renginys


Juozas Lukša – Daumantas. Legendinis Lietuvos partizanų vadas. LGGRTC nuotr.

Šeštadienį Prienų rajone, Juodbūdžio kaime, vyks svarbiausias Juozo Lukšos-Daumanto metų renginys, minint laisvės kovotojo 100-ąsias gimimo metines. Renginio dalyvių lauks oficiali ir koncertinė programos, edukaciniai užsiėmimai, kareiviškos vaišės ir kitos pramogos, sakoma pranešime.
 
Minėjimo vieta pasirinkta neatsitiktinai – būtent čia, Prienų rajone esančiame kaime, gimė ir gyveno legendinis partizanas.
 
Po Šv. Mišių rengiamoje oficialiojoje minėjimo dalyje – Prienų miesto garbės piliečio vardo Juozui Lukšai-Daumantui suteikimas, valstybės vėliavos, 2020 m. plevėsavusios Gedimino pilies bokšte, įteikimas Garliavos Juozo Lukšos gimnazijai.
 
Renginio metu vyks pokalbiai apie J. Lukšos-Daumanto asmenybę ir jo vaidmenį rezistencinio pasipriešinimo judėjime, kuriuose dalyvaus krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, laiškų skaitymai iš netrukus pasirodysiančios knygos „Apie anuos nepamirštamus laikus: Nijolės Bražėnaitės ir Juozo Lukšos susirašinėjimas“ (skaitys aktoriai Gabija Jaraminaitė ir Vaidotas Martinaitis), Lietuvos kariuomenės orkestro ir atlikėjų koncertas (dalyvaus Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Veronika Povilionienė, folkloro ansambliai „Blezdinga“ ir „Ratilai“, solistė Girmantė Vaitkutė).
 
Organizatoriai kvies dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, estafetėse, pamatyti rekonstruotas partizanų desanto uniformas ir ekipuotę, Lietuvos partizanų naudotą ginkluotę, karines ekspozicijas, parodą „Laisvės žvalgas“, užsukti į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro knygynėlį, paskanauti kareiviškų vaišių. Renginyje taip pat bus galima susipažinti su studijų Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje galimybėmis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.14; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *