Kodėl Baltarusijos pasienietis įžengė į Lietuvos teritoriją?


 Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas teigia, kad pareigūnai dėl Baltarusijos pasieniečio, ketvirtadienio vakarą įžengusio į Lietuvos teritoriją, pradės tyrimą, o Užsienio reikalų ministerija (URM) įteiks notą Baltarusijai. Visgi VSAT vadas sakė kol kas neturįs duomenų, kodėl Baltarusijos pasienietis nusprendė įžengti į Lietuvos teritoriją.
 
„Pareigūnas įžengė Į Lietuvos Respublikos teritoriją, priėjo prie sienos ženklo kalbėdamas ryšio priemonėmis. Šiuo momentu atsakyti, kas įvyko, kodėl tas pareigūnas pasielgė taip, mes neturime (informacijos – ELTA)“, – penktadienį spaudos konferencijoje kalbėjo R. Liubajevas.
VSAT vadas pažymėjo, kad Baltarusijos pasieniečiai buvo informuoti apie šį incidentą, bus pradėtas įvykio tyrimas, o URM įteiks notą Baltarusijai.
 
„Pagal susitarimą su Baltarusijos Respublika, atitinkamais kanalais, sienos įgaliotinių lygiu Baltarusija buvo informuota apie šį incidentą, mes inicijuojame šio incidento tyrimą, taip pat vidaus reikalų ministrė minėjo apie tai, kad artimiausiu metu Užsienio reikalų ministerija parengs notą ir įteiks Baltarusijos Respublikai“,– sakė jis.
 
VSAT vado nenustebino ir tai, kad baltarusių pasienietis su savimi turėjo kilimėlį ir miegmaišį arba suvyniotą palapinsiaustę.
 
„Tikrai nestebina, nes per tą visą laikotarpį mes pastebėjome nemažai aktyvumo prie valstybės sienos ir ten dalyvauja įvairių institucijų atstovai, bent jau tai galima spręsti iš jų aprangos. Taip pat yra žinoma, kad Lietuvos Respublikoje pasieniečių ir kitų institucijų veiksmai yra stebimi ir fiksuojami“,– tvirtino R. Liubajevas.
 
VSAT vaizdo kameromis fiksavo į Lietuvą įžengusį Baltarusijos pasienietį
 
ELTA primena, kad vėlų ketvirtadienio vakarą Šalčininkų rajone, vadinamojoje Dieveniškių kilpoje, VSAT pareigūnai stacionaria vaizdo stebėjimo įranga užfiksavo Baltarusijos pasienietį, kuris apie pusantro metro įžengė į Lietuvos teritoriją ir tuoj pat grįžo atgal, sakoma VSAT pranešime.
 
Šio įvykio metu už maždaug šimto metrų taip pat buvo mobilus VSAT patrulis.
 
Baltarusijos pasienietis buvo vienas ir po padaryto pažeidimo pasišalino į savo šalies teritoriją.
 
Vaizdo įraše matoma ir pažeidėjo ekipuotė – jis per petį persimetęs kilimėlį ir miegmaišį arba suvyniotą palapinsiaustę.
 
Lietuvos VSAT tokį Baltarusijos pareigūno elgesį vertina kaip neatsakingą ir neprofesionalų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.14; 10:10
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *