Prieš Lenkiją įvykdyta didelio masto kibernetinė ataka buvo surengta iš Rusijos


Lenkijos saugumo tarnybos ABW emblema

Šiemet įvykdyta didelio masto kibernetinė ataka, kuria taikytasi į aukšto rango Lenkijos politikus, buvo surengta iš Rusijos teritorijos, pareiškė Lenkijos valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ pirmininkas Jaroslawas Kaczynskis.
 
„Mūsų tarnybų ir mūsų sąjungininkų slaptųjų tarnybų atliktos analizės leidžia mums be jokios abejonės teigti, kad kibernetinė ataka buvo surengta iš Rusijos Federacijos teritorijos“, – pranešime teigė J. Kaczynskis, pridurdamas, kad ji paveikė „aukšto rango ministrus“.
 
„Aukšto rango Lenkijos pareigūnai ministrai, įvairių politinių partijų parlamentarai buvo tapę šios kibernetinės atakos taikiniais“, – tvirtino J. Kaczynskis.
 
Šią beprecedentę kibernetinę ataką aptarė Lenkijos parlamentarai.
 
Praeitą savaitę nežinomi programišiai įsilaužė į už vakcinaciją atsakingo Lenkijos vyriausybės kanclerio Michalo Dworchyko privatų elektroninį paštą. Dalis nutekintų elektroninių laiškų buvo paviešinti susirašinėjimo programėlėje „Telegram“.
 
M. Dworczykas neigia vietos žiniasklaidos informaciją, kad buvo nutekinti slapti dokumentai, o dalis paskelbtų laiškų esą yra suklastoti.
 
„Laiškų kalba ir sakinių sintaksė bei publikuotų failų metaduomenys rodo, kad visa tai buvo parengta rusakalbių“, – praeitą savaitę sakė M. Dworczykas.
 
J. Kaczynskio teigimu, šios kibernetinės atakos tikslas buvo „destabilizuoti šalį“.
 
Lenkijos ir Rusijos santykiai yra itin prasti dėl Maskvos įvykdytos Krymo aneksijos ir paramos Baltarusijos autoritariniam lyderiui Aliaksandrui Lukašenkai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.19; 08:34
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.