Princas Andrew atsisako karinių ir labdaros pareigų


Princas Andrew atsisako karinių ir labdaros pareigų. EPA-ELTA nuotr.

Londonas, sausio 13 d. (AFP-ELTA). Antrasis karalienės Elžbietos II sūnus princas Andrew, kuriam JAV iškelta civilinė byla dėl seksualinės prievartos, atsisakė savo garbingų karinių ir labdaros vaidmenų, ketvirtadienį pranešė Bakingamo rūmai.
 
„Karalienei pritarus ir sutikus, Jorko kunigaikštis ir toliau nesiims jokių viešųjų pareigų ir ginsis šioje byloje kaip privatus pilietis“, – sakoma pareiškime.
 
Pranešimas paskelbtas teisėjui Niujorke trečiadienį priėmus nepalankų sprendimą 61 metų princui, siekusiam, kad byla prieš jį būtų nutraukta.
 
Andrew, buvęs Karališkojo karinio jūrų laivyno sraigtasparnio pilotas, dalyvavęs 1982 m. Folklandų kare, kaltinamas seksualiai priekabiavęs prie Virginios Giuffre, kai jai buvo 17 metų. V. Giuffre tvirtina, kad velionis nešlovę užsitraukęs finansininkas Jeffrey Epsteinas skolino ją seksui savo turtingiems ir galingiems bendražygiams.
 
Devintas eilėje į sostą Andrew buvo priverstas atsisakyti karališkųjų pareigų 2019 metų pabaigoje po katastrofiško interviu televizijai, per kurį mėgino ginti savo ryšius su J. Epsteinu. Tuo metu kilęs visuomenės pasipiktinimas paskatino kelias labdaros organizacijas ir asociacijas nuo jo atsiriboti. Nuo tada jis ne kartą neigė V. Giuffre kaltinimus. Po šio interviu televizijai princas retai kada rodėsi viešai. Ketvirtadienį jis buvo pastebėtas išvažiuojantis iš savo namų netoli Vindzoro pilies, į vakarus nuo Londono, sakė naujienų agentūros AFP fotografas.
 
Šis pranešimas paskelbtas po to, kai daugiau nei 150 Karališkojo laivyno, Karališkųjų oro pajėgų ir Didžiosios Britanijos armijos veteranų parašė laišką karalienei, ragindami atimti iš Andrew jo laipsnius ir titulus ginkluotosiose pajėgose.
 
95 metų valstybės vadovė yra kariuomenės, karinio jūrų laivyno ir oro pajėgų vyriausioji vadė. „Jei tai būtų koks nors kitas aukšto rango karininkas, neįsivaizduojama, kad jis vis dar eitų pareigas“, – rašė veteranai bendrame laiške, kurį paviešino antimonarchinė grupė „Respublika“.
 
„Didžiosios Britanijos ginkluotųjų pajėgų pareigūnai turi laikytis pačių aukščiausių sąžiningumo ir garbingo elgesio standartų. Tai standartai, kurių princas Andrew nesilaikė“, – rašė jie ir pridūrė, kad jis „sugadino tarnybų, su kuriomis yra susijęs, reputaciją“.
 
Vyresnieji Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos nariai paprastai, karalienei pritarus, skiriami karinių dalinių garbės vadais. Andrew buvo Grenadierių gvardijos, kurios kariai saugo Bakingamo rūmus ir išsiskiria meškos kailio kepurėmis bei raudonomis tunikomis, garbės pulkininkas.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2022.01.14; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *