Proeuropietiškos JK partijos prieš rinkimus apsijungė į aljansą


Susijungdamos į aljansą, trys proeuropietiškos Didžiosios Britanijos partijos būsimuose parlamento rinkimuose sieks balsų už šalies pasilikimą Europos Sąjungoje. Liberaldemokratai, žalieji ir Velso partija „Plaid Cymru“ susitarė nekovoti tarpusavyje 60 rinkimų apygardų Anglijoje ir Velse.
 
Šios partijos per rinkimus gruodžio 12-ąją kartu rems proeuropietišką kandidatą, kuris turi geriausius šansus įveikti didžiųjų partijų – konservatorių ir leiboristų – atstovus.
 
Liberaldemokratai kategoriškai pasisako už Jungtinės Karalystės pasilikimą ES ir siekia antro referendumo. Rinkimų paktas yra vienintelis šansas partijos lyderei Jo Swinson duoti atkirtį didžiosioms partijoms. Britų mažoritarinė rinkimų sistema numato tik tiesioginius mandatus.
 
Kiekvienoje rinkimų apygardoje laimi kandidatas, gavęs daugiausiai balsų. Visi kiti balsai dingsta.
 
Trys proeuropietiškos partijos pastaruoju metu Bendruomenių Rūmuose turėjo 25 mandatus iš 650. Jos susitarė, kad liberaldemokratai 43 rinkimų apygardose kandidatuos be aljanso partnerių konkurencijos, žalieji – 10, „Plaid Cymru“ – 7.
 
Leiboristai nėra aljanso dalis. Jie nėra vieningi dėl pasilikimo ES. Leiboristai nori patys derėtis dėl „Brexito“ sutarties.
 
Stebėtojai atkreipia dėmesį į tai, kad dabar gresia „Brexito“ priešininkų balsų pasidalijimas tarp aljanso ir leiboristų – o iš to naudos gali turėti premjeras Borisas Johnsonas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.08; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *