Protestai paralyžiavo viešąjį gyvenimą Irake


Besitęsiantys protestai sekmadienį paralyžiavo gyvenimą Irake. Bagdade bei miestuose šalies pietuose pirmą kartą plačiu mastu nedirbo mokyklos ir institucijos. Sekmadienis Irake, kuriame gyventojų daugumą sudaro musulmonai, yra pirmoji darbo savaitės diena.
 
Demonstrantai, be to, gatvių blokadomis paralyžiavo transporto judėjimą. Protestuotojai reikalauja vyriausybės atsistatydinimo.
 
Bagdade jauni irakiečiai pasistatė savo automobilius pagrindinio eismo gatvėse. Policija stebėjo situaciją, tačiau nesikišo. Kuto mieste šalies rytuose demonstrantai blokavo gatves ir tiltus. „Mes nusprendėme sutrikdyti eismą, kad tai būtų žinia vyriausybei, jog mes toliau protestuosime, kol bus išvyti korumpuoti žmonės ir vagys ir režimas kris“, – sakė 25 metų demonstrantas Tahseenas Nasseras.
 
Moksleiviai dalyvavo sėdimuose streikuose savo mokyklose. Šalies mokytojų profsąjunga pratęsė praėjusią savaitę pradėtą streiką. Protestus remia ir inžinierių, medikų bei advokatų profsąjungos.
 
Nuo spalio 1-osios demonstrantai Irake eina į gatves, reikalaudami politinės sistemos reformų. Iki šiol per demonstrantų susirėmimus su saugumo pajėgomis žuvo daugiau kaip 250 žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.04; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *