“Provokacija” Maišiagaloje


« 1 2 »

Spalio 1 d. Maišiagaloje gražiai buvo paminėtas Lietuvos Didysis Kunigaikštis Algirdas (1345-1377). Bažnyčioje Šv.Mišiomis (vadovavo vyr. kariuomenės kapelionas plk. ltn. Rimas Venckus), o Algirdo piliakalnio papėdėje – teatralizuotu istorinių personažų pasirodymu (vadovas Leonas Ciunis), Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choro “Aidas” (vadovas Tadas Šimkus), LDK Algirdo vidurinės mokyklos moksleivių, Vilniaus įgulos karininkų ramovės folkloro ansamblio “Vilnelė” (vad. Laima Purlienė) dainomis. Grojo KASP orkestras (vad. kpt. Ričardas Čiupkovas), žvengė žirgai, pagirdyti Juodojoje jūroje, nunešę raitelius žygyje į Krokuvą.

Apie Algirdo laikus įdomiai kalbėjo istorikas Romas Batūra,  moksleiviai makete parodė, kaip tada atrodė ant piliakalnio stovėjusi pilis, o Maišiagalos seniūnas pažadėjo sutvarkyti piliakalnį ir automagistralėje pastatyti rodykles, kaip iki jo atvykti. Kas dar? Algirdaičiais tapo trys Algirdai, vienas prie paminklo atvyko raitas…

Čia publikuojamose nuotraukose stengiausi visa tai pailiustruoti. Tačiau jose niekaip neatsispindi tai, kad šiame gražiame renginyje, kuriame pagarbiai buvo minimas Lenkijos karaliaus Jogailos tėvas Algirdas, visiškai nedalyvavo Maišiagalos lenkai, išskyrus, žinoma, seniūną. Kodėl?

Po šv. Mišių netoli bažnyčios esančio namo gyventojas, senyvas vyras, mane net prajuokino: mačiau, kaip jis iš už kampo iškišęs galvą vogčiom stebėjo, kas dedasi gatvėje. Buvo duotas nurodymas ignoruoti visai Maišiagalai reikšmingą renginį? Nesmalsauti, nesirodyti net gatvėje, kai renginio dalyviai eis minėti abiems tautoms reikšmingų tolimos praeities įvykių? Panašu, kad taip. O eisenos dalyviai draugiškai mojo kiekvienam, tarpdury pasirodžiusiam, tik tokių buvo labai mažai.  Programoje įrašyto Maišiagalos kunigo Juzefo Obrembskio vidurinės mokyklos vokalinis ansamblis “Legenda” piliakalnio papėdėje nepasirodė.

Maišiagalos seniūnui teks ne tik Algirdo piliakalnį ir jo aplinką sutvarkyti. Jo laukia žymiai sunkesni ir reikšmingesni darbai. Tokie renginiai, koks įvyko spalio 1 d. Maišiagaloje, padeda juos spręsti. Graži “provokacija” suartėti, vieniems kitus geriau suprasti. Daugiau tokių “provokacijų”!

Vytauto Visocko nuotr.

2011.10.03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *