Puerto Riko gyventojai balsavo už tai, kad jis taptų 51-ąja Amerikos valstija


Puerto Riko gubernatorius Rikardas Roselas (Ricardo Rossello) tikisi, jog Vašingtonas atsižvelgs į sekmadienį įvykusio referendumo rezultatus – šios laisvai prisijungusios prie JAV teritorijos gyventojai balsavo už tai, kad ji taptų 51-ąja Amerikos valstija. 

Puerto Riko gyventojai panoro prisijungti prie JAV. EPA – ELTA nuotr.

„Nuo šiol federalinė valdžia negalės ignoruoti daugumos Puerto Riko piliečių amerikiečių nuomonės“, – cituoja naujienų agentūra „The Associated Press“ R. Roselą, kuris taip pakomentavo rekomendacinio pobūdžio balsavimą. Gubernatorius pridūrė, jog „Vašingtonas elgtųsi labai nenuosekliai, jeigu reikalautų demokratijos kitose pasaulio dalyse“ ir nereaguotų į tai, kad Puerto Rikas „pasinaudojo apsisprendimo teise“.

Oficialiais duomenimis, į rinkimų apylinkes atėjo apie 517 tūkst. žmonių iš 2,29 mln. salyno gyventojų, turinčių teisę balsuoti. Maždaug 97 proc. balsavo už tai, kad Puerto Rikas taptų 51-ąja Amerikos valstija.

Puerto Riko valdžia dėl didelės ekonominės krizės negali grąžinti maždaug 70 milijardų dolerių skolų. Konsultacijos dėl įsiskolinimo restruktūrizacijos kol kas nedavė rezultatų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.12; 02:30

print