R. DeSantisas lenktynėse dėl JAV prezidento posto patiria sunkumų


Ronas DeSantisas. AP nuotr.

Vašingtonas, rugpjūčio 8 d. (AFP-ELTA). Floridos gubernatorius Ronas DeSantisas antradienį atleido savo rinkimų kampanijos vadovę, politikui susiduriant su sunkumais bandant sumažinti savo atotrūkį pirminiuose JAV Respublikonų partijos prezidento rinkimuose nuo dabartinio favorito Donaldo Trumpo.
 
Kaip teigiama, minėtose pareigose Generrą Peck keičia ilgametis R. DeSantiso personalo vadovas Jamesas Uthmeieris. Nepaisant to, G. Peck nepaliks R. DeSantiso komandos ir dirbs stratege. Tai yra naujausios permainos neoficialių rinkimų kampanijos perkrovimų serijoje, 44-erių gubernatoriui apklausose nuo D. Trumpo atsiliekant 40-čia punktų.
 
Apie pokyčius pranešta po to, kai R. DeSantisas prieš tai jau buvo atleidęs daugiau kaip trečdalį savo kampanijos personalo. Pastaruoju metu politiką lydi daugybė neigiamų antraščių, be kita ko, susijusių su jo griežta dešiniojo sparno politika.
 
Prie R. DeSantiso komandos dar jungiasi respublikonas iš Ajovos valstijos Davidas Polyanskis, gubernatoriui ir jo varžovams tikintis poveržio per pirmuosius debatus, vyksiančius rugpjūčio 23 d. D. Trumpas yra užsiminęs, kad juose gali nedalyvauti.
 
Pirmadienį R. DeSantisas pasinaudojo pirmuoju per rinkimų kampaniją kabelinei televizijai duotu interviu kaip proga sukritikuoti D. Trumpą. Jis aiškiai atmetė melagingus eksprezidento teiginius apie sukčiavimą ankstesniuose prezidento rinkimuose, tačiau vis vien pažymėjo, kad 2020 m. surengtas balsavimas nebuvo tobulas.
 
Dvi apkaltas išgyvenęs D. Trumpas yra susilaukęs kaltinimų dėl savo bandymų panaikinti rinkimų rezultatus.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2023.08.09; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *