R. F. Kennedy žudikas gali atgauti laisvę


Broliai Kenedžiai

Roberto F. Kennedy žudikas Sirhanas Sirhanas jau netrukus gali atgauti laisvę. Apeliacinė komisija Kalifornijoje penktadienį pasisakė už tai, kad 77-erių nusikaltėlis būtų paleistas iš kalėjimo, pranešė „The Los Angeles Times“ ir stotis CNN.
 
S. Sirhanas 53 metus sėdi už grotų. Tai buvo 16-asis jo malonės prašymas. Komisijos sprendimą turi įvertinti dar viena institucija ir tada jis bus pateiktas Kalifornijos gubernatoriui. Šis paleidimą galėtų blokuoti.
 
Jeruzalėje gimęs palestinietis S. Sirhanas R. F. Kennedy nušovė 1968 metų birželio 5 dieną Los Andžele – praėjus kelioms valandoms po to, kai jis Kalifornijoje laimėjo pirminius demokratų kandidato į prezidentus rinkimus. Tai buvo S. Sirhano protestas prieš proizraelietišką R. F. Kennedy politiką, skelbta tada. Penkeri metai prieš tai Dalase buvo nušautas R. F. Kennedy brolis, JAV prezidentas Johnas F. Kennedy. Prezidentaujant broliui, R. F. Kennedy buvo JAV generalinis prokuroras.
 
S. Sirhanas 1969 metais pradžioje buvo nuteistas mirties bausme. Tačiau 1972-aisiais Kalifornijai atsisakius mirties bausmės, ji buvo pakeista kalėjimu iki gyvos galvos. S. Sirhanas bausmę atlieka kalėjime San Diege.
 
S. Sirhano paleidimą remia du R. F. Kennedy sūnūs: Douglas Kennedy ir Robertas Kennedy jaunesnysis, kuris jau aplankė žudiką kalėjime.
Sužinojęs apie Apeliacinės komisijos sprendimą, S. Sirhanas šypsojosi ir pritariamai iškėlė nykštį, pranešė agentūra AP.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.28; 17:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *