R. Mladičiaus nuosprendis liko nepakeistas


R. Mladičius pripažintas kaltu dėl genocido Bosnijos karo metu. EPA-ELTA nuotr.

Karo nusikaltimų teismas antradienį paliko galioti buvusio Bosnijos serbų karo vado Ratko Mladičiaus teismo nuosprendį dėl 1995 metais vykusių žudynių Srebrenicoje – didžiausio kraujo praliejimo Europoje po Antrojo pasaulinio karo.
 
JT Hagos tribunolas atmetė R. Mladičiaus apeliacinį skundą dėl 2017 metais jam skirtos bausmės – kalėjimo iki gyvos galvos – dėl genocido, karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmonijai per 1992–1995 metais vykusį karą Bosnijoje.
 
„Bosnijos skerdiku“ pramintas, kadaise tvirto sudėjimo buvęs generolas, kuriam dabar netoli 80-ies, sėdėjo bejausmis ir klausėsi teismo sprendimo per ausines, kai jį perskaitė pirmininkaujanti teisėja Prisca Nyambe.
 
Nuosprendį patvirtino penki Tarptautinio liekamųjų baudžiamųjų tribunolų mechanizmo teisėjai. Čia nagrinėjamos dabar uždaryto Jugoslavijos karo nusikaltimų tribunolo bylos. Nuosprendis yra galutinis ir neskundžiamas.
 
Prie teismo durų buvo susirinkę keletas iš 8 000 Srebrenicoje nužudytų vyrų ir berniukų motinų, vykdžiusių ilgą kampaniją už teisingumą.
 
„Šiandien yra istorinė diena ne tik mums, motinoms, bet ir visiems Balkanams, Europai ir pasauliui“, – AFP sakė vienos iš „Srebrenicos motinų“ asociacijų prezidentė Munira Subasic.
 
„Jis yra monstras, visiškai nesigailintis to, ką padarė, net po 26 metų. Kur tik jų armija ėjo, kur tik jų batai žengė, jie visur vykdė genocidą“, – sakė ji.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.09; 04:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *