Remia „Achemos“ darbuotojų inicijuojamą streiką


AB „Achema”. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) visapusiškai palaiko ir remia didžiausios chemijos pramonės įmonės Baltijos valstybėse AB „Achema“ darbuotojų profesinės sąjungos reikalavimus ir inicijuojamą streiką, skelbiama LPSK pranešime.
 
„Achemos“ darbuotojų profesinės sąjungos taryba nusprendė skelbti balsavimą dėl streiko, kadangi, pasak jų, įmonės administracija ignoruoja profesinės sąjungos reikalavimus ir vilkina derybas dėl darbuotojų darbo sąlygų gerinimo. Balsavimas bendrovėje prasidėjo gruodžio 2 d. ir truks iki gruodžio 9 d.
 
Pasak „Achemos“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkės Birutės Daškevičienės, jau kurį laiką anksčiau aukštais socialiniais standartais garsėjusi įmonė yra pasukusi ydingu keliu – ignoruojami darbuotojų lūkesčiai, piktybiškai vilkinamos derybos, bandoma apjuodinti jų atstovus kaltinant destabilizacija įmonėje, nevykdomi duoti pažadai.
 
„Bendrovė jau keleri metai atsisako pasirašyti kolektyvinę sutartį. Šiemet žadėta, kad mūsų reikalavimai bus įgyvendinti atlygio sistemoje, tačiau gavę jos projektą pamatėme, kad pažadai neįvykdyti, dėl to profesinės sąjungos taryboje vienbalsiai priėmėme sprendimą skelbti balsavimą dėl streiko“, – teigia B. Daškevičienė.
 
LPSK pirmininkė Inga Ruginienė labai kritikuoja strateginės Lietuvos įmonės pasirinktą taktiką ir vadina ją skandalinga.
 
„Toks destruktyvus bendrovės akcininkų ir vadovo elgesys bet kurioje civilizuotoje šalyje būtų viešas skandalas. Pernai bendrovės akcininkams darbuotojai uždirbo daugiau kaip 69 mln. eurų pelno, tačiau jie patys palikti „už borto“. Pasiryžimas streikuoti nėra lengvas sprendimas ir niekada nebūna priimamas vien profesinės sąjungos vadovybės. Žinant, kad darbuotojai Lietuvoje paprastai gana kantrūs, griebimasis tokios kraštutinės priemonės reiškia, kad peržengtos visos ribos“, – tvirtina I. Ruginienė.
AB „Achema”. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
 
Anot I. Ruginienės, „Achema“ dažnai giriasi, kad darbuotojai ir taip uždirba nemažai, tačiau pamirštama paminėti, jog norint gauti minimus atlyginimus, reikia dirbti naktimis, per šventes ir daugybę viršvalandžių, kurie gerokai viršija Darbo kodekse numatytas normas.
 
„Dažnu atveju žmonės tas „kylančias“ algas uždirba rizikuodami savo sveikata, o kartais ir gyvybe“, – komentuoja LPSK pirmininkė.
 
Dar rugsėjį balsavimu sprendimą streikuoti yra priėmusi UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinė sąjunga. Darbdaviui streiko teisėtumą apskundus teismui, šis lapkričio 11 d. pripažino streiką teisėtu. Iki gruodžio 12 d. laukiama, ar šis sprendimas nebus toliau skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.
 
Balsavimo dėl streiko rezultatus „Achemos” darbuotojų profesinė sąjunga skelbs gruodžio 10 d. Streikui paskelbti reikalingas 25 proc. profesinės sąjungos narių sutikimas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.12.03; 13:40 
print