Rima Baškienė: deja, susirgimas pasiekė ir Seimą


Rima Baškienė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Koronaviruso diagnozę patvirtinus vienam Seimo kanceliarijos darbuotojui, Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė sako, kad labai liūdina tokie faktai, bet, deja, susirgimai pasiekė ir Seimą.
 
„Tai rodo, kad kiekvienas turime būti ypatingai atsakingi, kad grįžę iš kelionių ar turėję kontaktą – ar mūsų patarėjai, ar kanceliarijos darbuotojai, ar patys Seimo nariai turi prisiimti maksimalią atsakomybę saugoti save ir saugoti kitus. Šiuo atveju mes turime dezinfekuoti patalpas, turime perspėti kontaktavusius su tuo asmeniu kitus kolegas, kad užtikrintume visų sveikatą. Kiekvienas turi ypatingai saugotis, galvoti, kaip nesusirgti, nepatekti į ligoninę ir būti labai labai atsakingais. Tai yra pagrindinis atsakomybės ir rūpinimosi klausimas“, – Eltai sakė R. Baškienė.
 
Pasak jos, tas žmogus buvo užsienyje ir, deja, manė, kad nebūtinas 14 dienų saviizoliacijos laikotarpis. „Jis grįžo ne iš tos šalies, kuri buvo labiausiai užkrėsta, tai buvo kovo 10-11 dienomis. Tai iš tikrųjų ta saviizoliacija ypatingai svarbus rodiklis kiekvienam kontaktavusiam, o juo labiau sugrįžusiam. Tai pagalvojimas ne tik apie sveikatą, o apie tai, kad užkrečia kitus. Šiuo atveju kolegė, kuri grįžo iš užsienio, o kovo 17 d. jau buvo darbe Seime, kur vyko plenariniai posėdžiai, iš tikrųjų pasielgė šiek tiek neįžvalgiai. Kovo 17 d. buvo plenarinis posėdis, reiškia, ji susitiko ir su Seimo nariais, ir su kitais galbūt netiesiogiai. Tai didžiulė atsakomybė, grįžusi iš kelionės ji neturėjo ateiti į darbą“, – sakė R. Baškienė.
 
Kovo 31 d. Seime rengiamas nenumatytas Seimo plenarinis posėdis.  
 
„Posėdis vyks, be abejo, baiminamės ir suprantame tą atsakomybę, bet  mes privalome priimti įstatymus, kurie yra gyvybiškai reikalingi Lietuvos žmonėms. Šitas atvejis yra signalas, kad visi turime ypatingai saugotis. Bet kartu Seimas dirbs su pilna atsakomybe, nes turime priimti tuos įstatymus, kurie yra svarbūs žmonėms“, – sakė R. Baškienė.
 
Seimo kanceliarija trečiadienį informavo, kad COVID-19 diagnozė patvirtinta vienam Seimo kanceliarijos darbuotojui.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.25; 14:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *