Rockefellerio centre Niujorke įžiebta garsioji Kalėdų eglė


Rockefellerio centre Niujorke įžiebta garsioji Kalėdų eglė. EPA-ELTA nuotr.

Niujorkas, gruodžio 1 d. (dpa-ELTA). Tradiciškai įžiebęs ko gero garsiausią pasaulyje Kalėdų eglę, Niujorkas oficialiai pradėjo šventinį sezoną. Eglutės įžiebimo ceremonija Rockefellerio centre trečiadienio vakarą vyko jau 90 kartą – čia stovinti žaliaskarė sužibo daugiau kaip 50 000 švieselių.  
 
Tiesiogiai per televiziją transliuotame renginyje dalyvavo tokios muzikos žvaigždės, kaip Gwen Stefani, Alicia Keys ir Blake‘as Sheltonas. Nepaisant vėjuoto ir lietingo oro, ceremoniją vietoje stebėjo tūkstančiai žmonių.
 
Daug gatvių apie Kalėdų eglę Manheteno centre buvo uždarytos automobiliams. Milijoninis miestas iš anksto buvo įspėjęs dėl transporto chaoso.
 
Kalėdų eglės Rockefellerio centre įžiebimas yra viena populiariausių Niujorko kalėdinių tradicijų. Ši ceremonija vyksta kasmet nuo praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio.
 
Šiųmetis medis yra 90 metų 25 metrų aukščio eglė iš Niujorko valstijos šiaurinės dalies. Eglės viršūnę puošia 400 kg svorio, garsaus dizainerio Danielio Libeskindo kurta žvaigždė.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.12.02; 07:08
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *