Rotaciją baigiantys JAV kariai kviečia į susitikimą vilniečius ir miesto svečius, atvyksta nauja JAV karių rotacija


Rotaciją baigiantys JAV kariai kviečia į susitikimą vilniečius ir miesto svečius, atvyksta nauja JAV karių rotacija

http://www.kam.lt/application/site/themes/default/img/s.gifVisi vilniečiai ir miesto svečiai šeštadienį, spalio 24 d., nuo 11.00 val. kviečiami dalyvauti rotaciją Lietuvoje baigusių 173-iosios oro desanto brigados „Delta“ kuopos karių išleistuvių renginyje Katedros aikštėje Vilniuje.

JAV kariai drauge su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų LDK Birutės ulonų bataliono kariais pristatys savo techniką ir ginkluotę, kurią naudojo treniruodamiesi ir dalyvaudami bendruose mokymuose su Lietuvos kariais.

XXX

Rotaciją Lietuvoje baigusius JAV karius keičia nauja pamaina, JAV kariai atsigabens ir sunkiąją techniką

Nuo šiandien į Lietuvą bendroms pratyboms su Lietuvos kariais atvyksta jau naujoji rotacinių JAV pajėgų Baltijos šalyse karių pamaina. JAV kariuomenės Sausumos pajėgų 36-ojo pėstininkų pulko 3-ojo bataliono kariai atsigabens kovos tankus „M1A2 Abrams“, šarvuočius „Bradley“ ir kitą sunkiąją ir logistinę techniką. Lietuvoje bus dislokuotas kuopos dydžio padalinys su paramos vienetais – iš viso apie 70 transporto priemonių, tarp jų ir penki tankai M1A2 „Abrams“, 13 šarvuočių „Bradley“.

„Lietuvos kariams treniruotės su įvairią techniką naudojančiais ir į Lietuvą atvykstančiais sąjungininkų padaliniais jau tampa įprastomis, o tai suteikia galimybę mums ne tik treniruoti karius, bet išlaikyti jų įgytus įgūdžius ir pasirengimą veikti išvien su įvairių tipų sąjungininkų vienetais,“ – sako Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

Naujoji JAV karių pamaina, kurioje bus apie 230 karių, atvyksta iš „Coleman Worksite“ bazės, dislokuotos Manheime Vokietijoje. Kartu su rotacinių pajėgų kariais atvyksta ir logistinį JAV karių aprūpinimą užtikrinančios Tiesioginės paramos kuopos kariai.

Kaip ir ankstesnių JAV rotacinių pajėgų karių technika, taip ir naujoji pamaina bus dislokuota Rukloje. Logistiką kariams užtikrinsiantys Tiesioginės paramos kuopos kariai bus dislokuoti LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje.

Iki gruodžio pabaigos JAV kariuomenės Sausumos pajėgų 36-ojo pėstininkų pulko 3-ojo bataliono kariai treniruosis drauge su LDK Algirdo mechanizuotuoju pėstininkų batalionu. Šios rotacijos kariai taip pat dalyvaus jau lapkričio 8 d. Lietuvoje prasidėsiančiose tarptautinėse pratybose „Geležinis kardas 2015“.

Į Lietuvą atvykstantis JAV batalionas pagal savo amžių laikomas vienu jaunesnių Jungtinių Amerikos Valstijų ginkluotųjų pajėgų vienetas, tačiau bataliono kariai jau yra turi sukaupęs didelę kovų patirtį – jie buvo siunčiami į kovos veiksmus operacijose „Dykumos skydas“, „Audra dykumoje“, „Irako laisvė“ (angl. Desert Shield, Desert Storm, Operation Iraqi Freedom ).

Šiuo metu rotaciją baigianti septintoji JAV karių pamaina iš 173-ios oro desanto brigados Delta kuopos kariai jau baigia pratybas su Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariais. Šios pamainos kariai taip bendrų veiksmų treniravosi ir su Alytuje dislokuoto Birutės bataliono kariais.

Nuo 2014 metų pavasario JAV ir kiti sąjungininkai, reaguodami į pakitusią saugumo situaciją po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir įgyvendindami Velso viršūnių susitikime sutartas saugumo užtikrinimo priemones, dalyvauti tarptautinėse pratybose Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse siunčia savo karius.

JAV reaguodamos į pasikeitusią saugumo situaciją dėl agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje operaciją „Atlanto ryžtas“ pradėjo 2014 metų pavasarį, pagal kurią į visas Baltijos šalis ir Lenkiją JAV siunčia savo rotacinius vienetus – karius su karine technika ir įranga.

Dar apie 250 JAV karių kartu su Belgijos ir Liuksemburgo kariai šiuo metu dalyvauja tarptautinėse pratybose Lietuvoje.

Kartu su Lietuvos kariais įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones nuo 2014 m. pavasario Lietuvoje jau bendrų veiksmų yra treniravęsi Danijos, Vengrijos, Portugalijos, Vokietijos kariai. 

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: amerikiečių kariai Vilniuje.

Informacijos šaltinis – kam.lt internetinis puslapis.

2015.10.23; 07:17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *