Organizuojamas antikorupcinių plakatų konkursas Lietuvos moksleiviams


Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ragina Lietuvos 9–12 klasių moksleivius aktyviai dalyvauti antikorupcinio plakato piešimo konkurse „Mes – prieš korupciją“, kurį organizuoja kartu su parlamentine grupe „Už Lietuvą be korupcijos“ ir Lietuvos mokinių parlamentu.

„Nepakantumo korupcijai skatinimas turėtų būti vienas valstybės prioritetų kovoje su korupcija. Tai nuolatos deklaruojama, tačiau švietimui šiais klausimais visada trūksta lėšų, kyla kiti sunkumai. Šiais metais nutarėme tokia plakato konkurso forma prisidėti prie moksleivių sąžiningų nuostatų ir korupcijos žalos supratimo ugdymo. Suvienijome Seimo narių, mokinių atstovų ir STT pareigūnų jėgas. Konkurso tikslas yra ne vien patys plakatai, kuriuos tikrai įvertinsime, tačiau, pirmiausiai, bandymas paskatinti moksleivius susimąstyti apie korupcijos žalą ir su ja susijusiais klausimais, kurie paprastai patys nekyla sėdint mokyklos suole“, – idėją aiškino grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pirmininkė ir projekto iniciatorė Agnė Bilotaitė.

Konkurso organizatoriai moksleiviams siūlo kurti plakatus apie prekybą įtaka, piktnaudžiavimą tarnyba, kyšininkavimą siekiant išvengti atsakomybės ar gauti asmeninės naudos, informavimo apie korupciją skatinimą, korupciją žiniasklaidoje ir sporte bei kitomis susijusiomis temomis.

Konkurso komisija, kurią sudarys STT, grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ nariai ir Lietuvos mokinių parlamento atstovai, moksleivių darbų lauks iki gruodžio 1 dienos. Nugalėtojai bus paskelbti Seime, gruodžio 9 dieną, minint Tarptautinę kovos su korupcija dieną. Pirmųjų vietų laimėtojų ir jų mokytojų laukia kelionės į Europos Parlamentą. Geriausi darbai bus atspausdinti, demonstruojami Seime bei konkurso organizatorių interneto svetainėse bei STT facebook paskyroje.

Informacijos šaltinis – STT spaudos atrnyba.

2015.10.23; 07:31

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *