Rusija dar daugiau šnipinėja Europoje


Rusija žymiai išplėtė šnipinėjimą Europos valstybėse.

Kaip praneša Die Zeit, apie tai informavo Vokietijos Federacinės Konstitucijos apsaugos žinybos vadovas Hansas Georgas Maasenas, kalbėdamas tarptautiniame policijos kongrese Berlyne.

Pasak Maaseno, šnipinėjimas suaktyvėjo per konfliktą Ukrainoje.

“Vokietija ir kitos Europos valstybės buvo Rusijos šnipinėjimo objektas ir anksčiau, tačiau dėl įvykių Ukrainoje pastebimas sustiprėjimas, ypač tai apima Vakarų šalių sprendimus krizės Ukrainoje atžvilgiu“, – pažymėjo kontržvalgybininkas.

„Beje, Rusijos valdžia griebiasi senų buvusio KGB metodų, šnipinėjimui papildyti specialiosios tarnybos naudoja tikslinę dezinformaciją ir stengiasi daryti spaudimą priimamiems sprendimams“, – pridūrė jis. Be to, pasak Maaseno, Rusija „teikia paramą ekstremistinėms grupuotėms, siekiant destabilizuoti situaciją Rytų Europos valstybėse“.

Maasenas sakė, kad „Rusijos ir Vakarų susvetimėjimas kelia pavojų Vokietijos ir visos Europos saugumui“, ir paragino „kuo greičiau užmegzti bendradarbiavimą, turint omeny daugybę konfliktų ir pavojų šių laikų pasaulyje“. „Dabartinis susvetimėjimas apsunkina kovą su islamiškuoju ekstremizmu ir terorizmu tuo metu, kai to mums mažiausiai reikia“, – pastebėjo Maasenas.

Šaltinis: Die Zeit

2015.03.02; 17:15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *