Rusija neketina keisti P. Whelano į JAV sulaikytus rusus


Šnipinėjimu JAV naudai įtariamo Paulo Whelano veikla bus tiriama griežtai pagal Rusijos įstatymus, todėl nėra priežasties kalbėti apie situaciją „keitimosi kontekste“, šeštadienį naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas.

Buvęs JAV jūrų pėstininkas Whelanas. EPA-ELTA nuotr.

„Svarbu pabrėžti, kad JAV ir kitų šalių piliečio Paulo Whelano situacija vystosi griežtai pagal Rusijos teisėtvarką. Taip pat svarbu, kad tyrimas atliekamas atsižvelgiant į mūsų ir JAV dvišalius įsipareigojimus, susijusius su konsulinės prieigos galimybe sulaikytajam“, – sakė S. Riabkovas.

Viceministras pažymėjo: „Jokių sąsajų tarp P. Whelano ir kai kurių kitų JAV piliečių sulaikymo bei rusų sulaikymo Jungtinėse Valstijose nėra ir negali būti.“

„Mūsų duomenimis, P. Whelanui artimiausiu metu bus pateikti kaltinimai, – tęsė S. Riabkovas. – Šis klausimas yra labai rimtas, jis susijęs su šnipinėjimu, grubiai pažeidžiant Rusijos įstatymus.“

S. Riabkovas taip pat pakomentavo žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, esą P. Whelanas buvo sulaikytas, siekiant jį iškeisti į rusus, sulaikytus Jungtinėse Valstijose.

„Nematau jokių priežasčių kelti keitimosi klausimą. Turime baigti visas reikalingas procedūras“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos pareigūnas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.06; 07:00

print