Rusija permeta į Baltarusiją naikintuvus


Rusijos naikintuvas. EPA – ELTA nuotr.

Maskva, vasario 5 d. (dpa-ELTA). Rusija permetė į Baltarusiją nežinomą skaičių naikintuvų Sukhoi Su-25SM, likus kelioms dienoms iki planuojamų karinių pratybų šalyje, besiribojančioje su Ukraina.
 
Lėktuvai buvo išsiųsti iš Primorės regiono, esančio už 7 tūkst. kilometrų prie Japonijos jūros, į karinius aerodromus Bresto srityje vakarinėje Baltarusijos dalyje, šeštadienį pranešė Maskvos gynybos ministerija, bet tikslaus jų skaičiaus nenurodė.
 
Vasario 10–20 dienomis Maskva rengia karinius manevrus Baltarusijoje, artimoje savo sąjungininkėje. Vakarai baiminasi, kad Rusija galimai planuoja įsiveržimą į Ukrainos teritoriją. Kremlius tai griežtai neigia ir savo ruožtu kaltina NATO kurstant įtampą regione.
 
Tarp įvairių galimybių, kurias įtaria Vakarų žvalgybos šaltiniai, Rusija gali įsiveržti per Ukrainos Donbaso regioną, kurį kontroliuoja prorusiški separatistai. Kita galimybė – Rusija įsiverš iš Baltarusijos, esančios netoli Ukrainos sostinės Kijevo.
 
NATO šalys pastarosiomis savaitėmis perkelia į Baltijos šalis ir Rytų Europą daugiau laivų, lėktuvų ir karių. Aljansas apkaltino Rusiją sutelkus apie 30 tūkst. kovinių pajėgų Baltarusijoje, įskaitant lėktuvus, branduolines raketas „Iskander“, oro gynybos sistemas S-400 ir karinės žvalgybos agentūros GRU specialiuosius padalinius. Prie to dar prisideda 100 tūkst. Rusijos karių, jau esančių netoli Ukrainos sienos.
 
Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu nurodė, kad pratybose Baltarusijoje dalyvaus mažiau nei 13 tūkst. Rusijos karių, 300 tankų, 500 šarvuočių ir 3 500 desantininkų.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2022.02.06; 06:31
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *