Pasveikino karalienę su valdymo sukaktimi


Karalienė Elžbieta II mini 69-ąsias valdymo metines. EPA-ELTA nuotr.

Londonas, vasario 6 d. (dpa-ELTA). Princas Charlesas, sveikindamas savo motiną karalienę Elžbietą II su „įspūdingu“ platininiu valdymo jubiliejumi, padėkojo savo „mylimai žmonai“ – Kornvalio hercogienei, būsimajai karalienei konsortei – už jos „tvirtą paramą“.
 
Būsimasis sosto įpėdinis savo sveikinime akcentavo, kad karalienės „atsidavimas visų žmonių gerovei kiekvienais metais kelia vis didesnį susižavėjimą“.
 
Elžbieta II, kuri tapo pirmąja britų monarche istorijoje, soste praleidusia net 70 metų, pasinaudojo šia svarbia sukaktimi ir karališkuoju potvarkiu patvirtino, kad ateityje hercogienė Camilla bus tituluojama karaliene Camilla.
 
Žengdama šį nepaprastai svarbų žingsnį, formuojantį britų monarchijos ateitį, Elžbieta II pareiškė „nuoširdų norą“, kad Camilla būtų vadinama karaliene konsorte, kai jos sūnus Velso princas kada nors taps karaliumi.
 
Savo ruožtu Charlesas žinutėje, skirtoje karalienės valdymo metinėms paminėti, pabrėžė, kad ir jis, ir žmona Camilla „giliai suvokia“ šią garbę.
 
Karalienė Elžbieta II, kuri į sostą atsisėdo būdama vos 25-erių, jubiliejaus dieną leidžia Sandringamo dvare, prisimindama savo tėvą Jurgį VI, nuo kurio mirties ir prasidėjo jos karaliavimas.
 
Irma Jančiauskaitė (DPA)
 
2022.02.06; 19:04
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *