Į Lenkiją atvyko amerikiečių kariai


Amerikiečių parašiutininkai

Varšuva, vasario 6 d. (ELTA). Sekmadienį Lenkijoje nusileido JAV karius atskraidinęs lėktuvas. Papildomas pajėgas Vašingtonas pasiuntė, siekdamas sustiprinti NATO sąjungininkes Rytų Europoje, Rusijos kariuomenei telkiant karius prie Ukrainos. Apie tai informuoja „Reuters“.
 
JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį įsakė į Lenkiją ir Rumuniją išsiųsti beveik 3 tūkst. karių, kad nuramintų nerimaujančias NATO sąjungininkes.
 
Pentagonas paskelbė, kad iš Šiaurės Karolinos į Lenkiją dislokuota apie 1 700 karių, daugiausia iš 82-osios oro desanto divizijos.
 
Šeštadienį, prieš Lenkijoje nutūpiant C17 lėktuvui su amerikiečių kariais, šalies pietryčiuose esančiame Žešuvo Jasionkos oro uoste nusileido lėktuvas su 82-osios oro desanto divizijos vadu generolu majoru Christopheriu Donahue.
 
„Mūsų nacionalinis indėlis čia, Lenkijoje, demonstruoja solidarumą su visais sąjungininkais Europoje. Šiuo nežinomybės kupinu laikotarpiu žinome, kad kartu esame stipresni“, – sekmadienį žurnalistams sakė Ch. Donahue.
 
Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas iškart po lėktuvo nusileidimo teigė, kad tai tik pirmoji „elitinio“ amerikiečių dalinio grupė.
„Artimiausiomis valandomis nusileis daugiau lėktuvų. Kariai veiks pietrytinėje mūsų šalies dalyje“, – pridūrė ministras.
 
Irma Jančiauskaitė (ELTA)
 
2022.02.07; 05:55
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *