Kas karalienei iškeps puikiausią pyragą


Britai varžosi, kas karalienei platininio jubiliejaus proga iškeps puikiausią pyragą. EPA-ELTA nuotr.

Londonas, vasario 6 d. (AFP-ELTA). Didžiosios Britanijos mėgėjai konditeriai varžosi, kas iškeps patį puikiausią pyragą, skirtą karalienės Elžbietos II valdymo 70-mečiui – platininiam jubiliejui – paminėti.
 
Konkurse dalyvauti gali visi Jungtinėje Karalystėje gyvenantys neprofesionalūs kepėjai nuo aštuonerių metų amžiaus.
 
Konkurso tikslas – sukurti karalienės vertą pyrago receptą, kuris tuo pačiu būtų ir nesudėtingas, kad milijonai britų, švenčiančių šį istorinį įvykį, galėtų patys jį išsikepti savo namuose.
 
Pagrindinis iššūkis, su kuriuo neabejotinai susidurs dalyviai, bus sužinoti, ką mėgsta monarchė.
 
„Niekas tiksliai nežino, ką ji mėgsta. Gyventojai ir šalies spauda jos skonį bando išsiaiškinti jau nuo tada, kai ji perėmė sostą. Tai yra griežtai saugoma paslaptis“, – sakė kulinarijos istorikė Regula Ysewijn, viena iš konkurso teisėjų.
 
Tiesa, sklinda gandas, kad Jos Didenybei itin patiko šokoladu perteptas sausainių tortas, kuris buvo patiektas per jos anūko princo Williamo ir Kate Middleton vestuves 2011 m.
 
Konkurso laimėtojo receptas neabejotinai įeis į kulinarijos istoriją, kurioje jau įamžintas iki šiol populiarus „Karūnavimo viščiukas“, kurio receptas sugalvotas 1952 m., kai Elžbieta buvo karūnuota.
 
Irma Jančiauskaitė (AFP)
 
2022.02.07; 05:44
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *