JAV pareigūnai: Rusija užimtų Kijevą per 48 valandas


Centrinės Amerikos žvalgybos (CŽV) emblema JAV vėliavos fone.

Vašingtonas, vasario 6 d. (AFP-ELTA). Remdamiesi žvalgybos informacija, JAV pareigūnai teigia, kad Rusija pradėjo dar intensyviau ruoštis galimai visiškai invazijai į Ukrainą, tačiau lieka neaišku, ar Maskva nusprendė realiai žengti tokį žingsnį.
 
Pasak pareigūnų, kurie pastarosiomis dienomis informavo JAV Kongreso narius ir sąjungininkes Europoje, Rusija prie sienos su savo provakarietiška kaimyne jau sutelkė maždaug 110 tūkst. karių. Tiesa, JAV žvalgyba nenustatė, ar prezidentas Vladimiras Putinas iš tikrųjų nusprendė įsiveržti į Ukrainą.
 
Pareigūnai perspėjo politikus, kad pasienyje telkiamos rusų pajėgos auga tokiu greičiu, kad iki vasario vidurio V. Putinas jau turės pakankamai visiškai invazijai reikalingų pajėgų, t. y. apie 150 tūkst. karių.
 
Anot pareigūnų, Rusijos vadovas nori visų įmanomų galimybių: nuo ribotos įsiveržimo į prorusišką Donbaso regioną iki visiškos invazijos. Tuo metu pati Rusija neigia planus pulti Ukrainą.
 
Jei Maskva vis dėlto pasirinktų didžiausio įmanomo masto puolimą, jos kariai pajėgtų per 48 val. užimti sostinę Kijevą ir nuversti prezidentą Volodymyrą Zelenskį, įspėja JAV pareigūnai.
 
Skaičiuojama, kad per tokią ataką žūtų nuo 25 tūkst. iki 50 tūkst. civilių gyventojų ir nuo 5 tūkst. iki 25 tūkst. Ukrainos karių, o Rusija galėtų netekti nuo 3 tūkst. iki 10 tūkst. savo karių. Įsiveržimas taip pat galėtų sukelti nuo 1 mln. iki 5 mln. pabėgėlių antplūdį, daugiausia į kaimyninę Lenkiją.
 
Irma Jančiauskaitė (AFP)
 
2022.02.06; 19:11
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *