Įsigis daugiau nei 73 tūkst. rūšiavimo konteinerių


Rūšiavimo konteineriai. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Aplinkos projektų valdymo agentūra gavo 19 savivaldybių administracijų ir 5 regioninių atliekų tvarkymo centrų (RATC) paraiškas individualiems antrinių žaliavų konteineriams įsigyti.
 
Prašoma dotacijų suma siekia 1,4 mln. eurų. Aplinkos ministerija praneša, kad iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos tam skirta 1,6 mln. eurų.
 
Įgyvendinus projektus pareiškėjai planuoja įsigyti per 73 tūkst. konteinerių stiklui ir popieriui-plastikams-metalui rūšiuoti. Jie bus išdalinti gyventojams ar įmonėms.
 
Finansavimas gali siekti iki 50 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų, pažymima ministerijos pranešime. Lėšos bus išmokamos gavus patvirtinančius dokumentus, kad ne mažiau kaip 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų apmokės gamintojų ir importuotojų organizacijos.
Savivaldybių administracijos ir RATC, kuriems bus skirtas finansavimas, projektus galės įgyvendinti beveik dvejus metus, iki 2023 m. lapkričio 15 d.
 
Paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai teikti buvo galima nuo 2021 m. lapkričio 18 d. iki 2022 m. sausio 28 d. per informacinę sistemą APVIS. Jas teikti galėjo tik savivaldybių administracijos ir RATC, o ne gyventojai.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2022.02.08; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *