Rusija prognozuoja, kad derybos su JAV dėl „New START“ sutarties žlugs


Rusija prognozuoja, kad žlugs derybos su JAV dėl paskutinės didelės branduolinio nusiginklavimo sutarties išgelbėjimo. „Aš manau, kad JAV tikriausiai jau priėmė sprendimą nepratęsti sutarties“, – penktadienį Maskvoje sakė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. Anot jo, keista, kaip atkakliai JAV vyriausybė mėgina į derybas įtraukti Kiniją.
 
Po septynių mėnesių baigsis „New-Start“ sutarties dėl JAV ir Rusijos branduolinio potencialo mažinimo galiojimas. Maskva ir Vašingtonas jau susitiko derybų, tačiau jos kol kas nebuvo vaisingos. JAV nori, kad prie ginkluotės kontrolės sutarties prisijungtų ir Kinija. Tačiau ši kol kas nesutinka derėtis dėl savo didėjančio branduolinių ginklų arsenalo.
 
Jei sutartis nebus pratęsta ar nebus sudaryta nauja sutartis, pirmą kartą per dešimtmečius nebeliks sutarties, ribojančios strateginių atominių ginklų atsargas. Maskva siekia sutarties pratęsimo. S. Lavrovas pasiūlė, kad Rusija galėtų tarpininkauti tarp JAV ir Kinijos, jei to būtų pageidaujama.
 
Pasak S. Lavrovo, jo šalis pasirengusi derėtis ir dėl naujesnių ginklų sistemų įtraukimo į būsimą susitarimą. „New-Start“ sutartis įpareigoja šalis apriboti branduolinių raketų paleidimo įrenginių skaičių iki 800, o veikiančių branduolinių užtaisų – iki 1 550.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.11; 16:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.