Rusija rengiasi bombarduoti Odesos uostamiestį


V. Zelenskis. Ukrainos prezidentas

Kijevas, kovo 6 d. (AFP-ELTA). Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį perspėjo, kad Rusijos pajėgos rengiasi apšaudyti Odesą – istorinį uostamiestį Juodosios jūros pakrantėje.
 
„Tai bus karinis nusikaltimas. Tai bus istorinis nusikaltimas”, – pareiškė jis.
 
Rusijos pajėgos pasistūmėjo pietų Ukrainoje nuo vasario 24 d. pradėtos invazijos, užėmusios Chersono miestą ir apgulusios Mariupolio uostą, tačiau Odesos iki šiol beveik nepalietė.
 
„Jie ruošiasi bombarduoti Odesą. Odesą!”, – pareiškė V. Zelenskis per vaizdo įrašą. „Rusai visada atvykdavo į Odesą. Odesoje jie visada jautė tik šilumą. Tik nuoširdumą. O kas dabar? Bombos prieš Odesą? Artilerija prieš Odesą? Raketos prieš Odesą?”, – klausė jis.
 
Beveik milijonas žmonių gyvena Odesoje, pietinėje Ukrainos pakrantėje esančiame kosmopolitiškame uoste, mieste, kuriame maišosi ukrainiečiai ir rusakalbiai bei bulgarų ir žydų mažumos.
 
Rusijos veržimasis iš okupuoto Krymo iš dalies pasuko į rytus, kad susijungtų su Rusijos remiamais separatistais ir užgrobtų Azovo jūros uostą Mariupolį. Tačiau kita pajėgų dalis patraukė į vakarus, į Chersoną, esantį kelyje į Odesą. Miestas taip pat yra netoli Moldovos sienos ir Rusijos okupuoto Padniestrės regiono.
 
Per pirmąsias 11 karo dienų Rusijos pajėgos iš Baltarusijos taip pat stumiasi į sostinę Kijevą iš šiaurės vakarų ir šiaurės rytų, o kita grupė bombardavo šiaurinį Charkivo miestą. Keli miestai subombarduoti ir apšaudyti.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2022.03.07; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *