Rusija: telksime dėmesį į Donbaso regiono „išlaisvinimą“


Vladimiro Putino fizionomija

Maskva, kovo 25 d. (AFP-ELTA). Rusijos kariuomenė penktadienį pareiškė, kad pirmasis jos karinės kampanijos Ukrainoje etapas baigėsi ir dabar kariuomenė sutelks dėmesį į visišką šalies rytinio Donbaso regiono „išvadavimą“.
 
„Pagrindinės pirmojo operacijos etapo užduotys įvykdytos“, – sakė Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo Vyriausiosios operatyvinės valdybos viršininkas Sergejus Ruckojus. „Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kovinis potencialas gerokai sumažintas, o tai leidžia (mums) – dar kartą pabrėžiu – sutelkti mūsų didžiausias pastangas į pagrindinį tikslą – Donbaso išlaisvinimą“.
 
Jis sakė, kad Rusijos pajėgos „praktiškai“ sunaikino Ukrainos oro pajėgas ir priešlėktuvinę gynybą bei karinį jūrų laivyną.
 
S. Ruckojus taip pat sakė, kad Rusijos kariuomenė neatmeta miestų puolimo, tvirtindamas, kad iš pradžių tokie puolimai nebuvo planuoti. „Iš pradžių neplanavome jų šturmuoti, kad išvengtume sugriovimų ir sumažintume personalo bei civilių nuostolius“, – sakė jis žurnalistams.
„Nors neatmetame tokios galimybės, tačiau atskiroms grupuotėms įvykdžius jiems pavestas užduotis (…) mūsų pajėgos ir priemonės bus sutelktos į pagrindinį dalyką – visišką Donbaso išvadavimą“, – sakė jis, turėdamas omenyje Rytų Ukrainą.
Vladimiras Putinas. Išsigimėlis
 
Aukšto rango kariuomenės pareigūnai susitiko su žurnalistais Maskvoje 30-ąją Kremliaus karinės kampanijos Ukrainoje dieną. Rusijos gynybos ministerija atnaujino duomenis apie savo nuostolius Ukrainoje – ji paskelbė, kad žuvo 1 351 kareivis, ir pridūrė, kad sužeisti 3 825 kareiviai.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2022.03.26; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *